دسته‌بندی نشده

آیا استفاده از کارت بلیط مورد استقبال قرار می گیرد؟

 

 

 

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم گفت:‌ اگر میزان افراد استفاده کننده از کارت بلیط‌های اتوبوس به بیش از ۵۰ درصد برسد، حتماً استفاده از آنها اجباری خواهد شد.

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, سعید امراللهی کارت الکترونیک شهروندی را بستر مناسبی برای برنامه‌ریزی حجم عظیمی از اطلاعات سیستم دانست و اظهار داشت: کارت‌های الکترونیکی قابلیت‌های زیادی برای شهروندان دارد.

سعید امراللهی افزود: برای ایجاد کارت بلیط‌های الکترونیکی هزینه بالایی شده است و در این زمینه جزء شهرهای پیشرو در ایران هستیم به این لحاظ به شهروندان توصیه می‌شود تا از این بستر به وجود آمده به نحو مطلوب استفاده کنند.

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم اظهار داشت: کارت بلیط‌ها مزایای زیادی برای شهروندانی که در جابه‌جایی روزانه از اتوبوس استفاده می‌کنند‌ دارد.

وی اضافه کرد: مهم‌ترین مزایای این کارت تحقق شهر الکترونیک،‌ ‌مدیریت کارآمد، ‌سرعت عمل، افزایش سلامت شهروندان، ‌عدم نگرانی از پرداخت پول خرد، نرخ پایین کرایه‌ها و تسهیل در رفت و آمد است.

امراللهی استقبال مردم از کارت بلیط‌ها را تقریباً خوب دانست و گفت: با این وجود این استقبال مورد رضایت سیستم نیست و به ‌شهروندان توصیه می‌کنیم که برای راحتی در رفت و آمد از این کارت‌ها استفاده کنند.

وی تصریح کرد: تاکنون نزدیک به ۱۵۷ هزار کارت بلیط فروش رفته و در دست شهروندان قمی است که با توجه به افرادی که از سیستم استفاده می‌کنند رقم بالایی محسوب نمی‌شود.

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با بیان اینکه همه اتوبوس‌های قم مجهز به سیستم‌های کارت بلیط‌های الکترونیکی هستند گفت: اگر میزان افراد استفاده کننده از کارت بلیط‌های سیستم حمل و نقل عمومی به بیش از ۵۰ درصد برسد، حتماً استفاده از آنها اجباری خواهد شد که این مهم مستلزم همکاری مردم است، و سازمان اتوبوسرانی به تنهایی نمی‌تواند این کار را انجام دهد.

امراللهی همچنین در مورد پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی‌ها بیان کرد: معاونت حوزه حمل و نقل و ترافیک و it شهرداری پیگیر این موضوع هستند تا برای ارائه خدمات شهری بتوانند با هماهنگی‌های لازم یک عدد کارت را به عنوان کیف پول به شهروندان برای استفاده در تاکسی و اتوبوس ارائه کنند

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا