دسته‌بندی نشده

آیا در ویندوز ۱و۸ می توان به طور مستقیم وارد دسکتاپ شد؟

betterwin8lead_616اگر شما هم از ویندوز۸ استفاده کرده اید حتما متوجه یک تغییر اساسی شده اید.

شما در این نسخه از ویندوز مانند گذشته و مانند ویندوزهای قبل مانند ویندوز۷ قادر نیستید تا به صورت مستقیم و بدون نمایش صفحه Start Screen وارد دسکتاپ ویندوز شوید.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک؛ طی شکایت ها و نارضایتی های مکرر کاربران از نبود این امکان و دیگر امکاناتی نظیر دکمه Start مایکروسافت پروژه ای جدید را برای طراحی و بازنویسی مجدد ویندوز۸ با نام ویندوز ۸٫۱ یا ویندوز بلو آغاز کرد.مایکروسافت در این نسخه از ویندوز قصد ندارد دوباره اشتباهات خود را تکرار کند به همین خاطر قابلیت بوت مستقیم به دسکتاپ را در این آپدیت از ویندوز۸ یا همان ویندوز ۸٫۱ گنجانده است.البته ناگفته نماند همان اوایل که ویندوز۸ لانچ شده بود نرم افزارهایی جداگانه برای برقرارسازی قابلیت بوت مستقیم به دسکتاپ طراحی شد و کاربران می توانستند با تهیه این نرم افزارها از این قابلیت استفاده کنند.اما هم اکنون در ویندوز۸٫۱ این قابلیت به عنوان یک تنظیم که قادر است فعال شود درآمده است.

خب اجازه دهید تا از بحث اصلی خارج نشویم بعد از اینکه شما ویندوز ۸٫۱ را تهیه و سپس روی سیستم خود نصب کردید باید موارد زیر را برای برقرارسازی قابلیت بوت مستقیم به دسکتاپ انجام دهید. با ما همراه باشید.

1

 بعد از ورود به دسکتاپ ویندوز۸٫۱ روی یک ناحیه خالی از نوار وظیفه راست کلیک کنید سپس گزینه ای با نام properties را انتخاب کنید بعد از اینکار کادر محاوره ای با نام Taskbar and Navigation properties پدیدار خواهد شد. زبانه Navigation را برگزینید و به قسمت Start Screen در نیمه پایینتر کادر محاوره ای نگاه کنید سپس تیک گزینه ای با نام Go to the desktop instead of Start when I sign in را بزنید.

 2

بعد از انجام اینکار شما دیگر نیاز به گام اضافه ای برای ورود مستقیم به دسکتاپ و یا استفاده از نرم افزار جداگانه ای برای محقق شدن این قابلیت نخواهید داشت. امیدوارم این آموزش مورد پسند شما و مفید واقع شده باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا