فیلم

آیفون ارزان شد

قیمت گوشی آیفون از یکی دو روز گذشته در پی شایعه عرضه نسخه ۵S روند نزولی به خود گرفته و حدود ۱۵۰ هزار تومان ارزان شده است.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, آیفون اپل با وجود قیمت بالایی که دارد، یکی از پرفروش‌ترین گوشی‌های بازار موبایل ایران است و قیمت آن معمولا با نوسان و افزایش همراه است، اما طی یکی دو روز گذشته قیمت این گوشی با کاهش ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومانی همراه شده، که بازاریان این کاهش قیمت را در نتیجه شایع عرضه نسخه بعدی آیفون می‌دانند.
امروز اپل قرار است طی مراسمی در آمریکا از دو نسخه جدید آیفون رونمایی کند اما هنوز مشخص نیست که این گوشی چه زمانی راهی بازار ایران می‌شود.
بر این اساس قیمت نسخه ۱۶ گیگابایتی گوشی آیفون از دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به دو میلیون و ۱۵۰ هزار تومان کاهش یافته است.
همچنین نسخه ۳۲ گیگابایتی این گوشی با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی، امروز با نرخ دو میلیون و ۴۸۰ هزار تومان فروخته می‌شود.
براساس گزارش فعالان بازار، این روند کاهش قیمت‌ها همچنان ادامه خواهد داشت و به دنبال عرضه زیاد آن در بازار و از سوی دیگر کاهش نرخ جهانی این
گوشی است.
گزارش‌ها حاکی است گوشی HTC One هم با کاهش ۶۰ هزار تومانی همراه شده و هم‌اکنون با قیمت دو میلیون و ۸۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. این در حالی است که Galaxy S4 حدود ۵۰ هزار تومان گران شده و با قیمت دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.
در این میان نسخه سفید رنگ گوشی Xperia Z سونی در بازار کمیاب شده و فقط نسخه مشکی آن با قیمت یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان موجود است که نسبت به چند روز گذشته نوسان قیمتی چندانی نداشته و سایر گوشی‌ها هم تقریبا نرخ ثابتی داشته‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا