دسته‌بندی نشده

آینده باید دست بخش خصوصی باشد

ICTاگنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دومین نشست با فعالان فاوای کشور با تاکید بر ایجاد بستر کار بخش خصوصی گفت: آینده باید دست بخش خصوصی باشد و دولت هم حمایت و سیاستگذاری کند و در حوزه Ict باید تمرین کنیم با کمک هم این کار را پیش ببریم.

به گزارش آژانس خبری دولت الکترونیک(اگنا) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر واعظی از عزم وزارت ارتباطات در همکاری با بخش خصوصی خبر داد و گفت: در این جلسات به دنبال پیدا کردن راه های همکاری با یکدیگر هستیم که جای آن در مباحث ارایه شده خالی بود.

وی در عین حال با تاکید بر این که باید از دل این نشست ها، همفکری و همکاری بیرون بیاید، خواستار برگزاری جلسات با فعالان ict کشور هر سه ماه یک بار شد و افزود: اگر حاصل این جلسه، حل مشکلات و همکاری بین بخشهای مختلف باشد، به هدف خود رسیده ایم .

وزیر ارتباطات با اشاره به این که نتایج نشست نخست در وزارت ارتباطات دنبال شد گفت: با سرعت در حال ایجاد زیرساخت کشور هستیم تا بر این بستر آماده بخش خصوصی فعالیت ها را گسترش دهد.

وی در عین حال با تاکید بر رقابت سالم گفت: در بخش خصوصی باید رقابت سالم باشد و بخش دولتی هم نباید با بخش خصوصی رقابت کند.

وزیر ارتباطات با اشاره به شرایط پسا تحریم نیز گفت: باید خود را برای این شرایط که در آن تبادلات مالی و بانکی و ارتباطی تغییر می یابد، آماده کرد .

واعظی از پست بانک به عنوان بانک بانک تخصصی حوزه Ict یاد کرد وگفت: پست بانک می تواند مسایل مختلف مالی این بخش را حل کند.

وی از حمایت از بخش خصوصی به عنوان برنامه اصلی وزارت خبر داد و گفت: برای ایجاد اشتغال باید توجه داشته باشیم که مشاغل در بخش خصوصی است و باید در توسعه بخش خصوصیکار کرد.

وی همچنین خواستار استفاده از محصولات داخلی در بخشهای دولتی و خصوصی شد و افزود: این نگاه باید فراگیر شود و استفاده از محصولات داخلی در تمام بخش ها دنبال شود.

دکتر واعظی در خصوص حمایت از پژوهش و تحقیق نیز گفت: بخش خصوصی حتما بخشی از درآمد و سود خود را در خدمت کار با مراکز تحقیقاتی، پژوهشی و دانشگاهی قرار دهد تا ما را به خود کفایی نزدیک کند.

وی با ابراز امیدواری نسبت به توجه بیشتر به بخش تولید محتوا ، خدمات ، اپلیکیشن، از ساماندهی شبکه به عنوان نقطه قوت این مبحث یاد کرد و گفت: هر چه به خدمات ارزش افزوده بپردازید باز هم جای کار دارد چرا که نیاز جامعه به این خدمات به سرعت در حال افزایش است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا