دسته‌بندی نشده

اپراتورهای تلفن همراه، دیگراجازه فعال نمودن سیم کارت رابدون احراز هویت فرددرخواست کننده ندارند

سیم کارتمعاون نظات و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه اپراتورهای تلفن همراه، اجازه فعال کردن هیچ سیم‌کارتی را بدون احراز هویت فرد درخواست کننده ندارند، افزود: برخی افراد برای انتفاع، سیم‌کارت‌های ثبت شده خود را در بازار غیررسمی به فروش می‌رسانند.

به گزارش شبکه دولت الکترونیک وبه نقل از روزنامه فناوران، وی گفت: اپراتورهای تلفن همراه، هم‌اکنون اجازه ندارند بیش از ۱۰ سیم‌کارت به نام یک فرد ثبت‌نام و فعال کنند و سازمان تنظیم مقررات از سال گذشته با صدور دستورالعملی، فروش انبوه سیم‌کارت را ممنوع کرده است.

حسن رضوانی گفت: هم‌اکنون، هیچ سیم‌کارت بدون هویتی در بازار وجود ندارد و اپراتورها ملزم شده‌اند، علاوه بر محدویت ثبت‌نام سیم‌کارت جدید، مباحث مربوط به هویت سیم‌کارت‌های قبلی را نیز اصلاح کنند.

رضوانی با درخواست از اپراتورهای تلفن همراه برای نظارت بیشتر بر دفاتر رسمی و نمایندگی‌ها افزود: لازم است مراجع ذی‌ربط و دستگاه‌های صنفی نظارت بیشتری بر خرید و فروش سیم‌کارت در بازار غیررسمی داشته باشند و مانع از آن شوند.

وی گفت: مسوولیت‌های حقوقی و عواقب هر نوع استفاده از سیم‌کارت بر عهده فردی است که سیم‌کارت به نام او ثبت شده است.

معاون سازمان تنظیم مقررات به مردم توصیه کرد: اگر فردی سیم‌کارتی به نام خود ثبت کرده و خواستار انتقال یا واگذاری آن است حتما از تغییر نام آن مطمئن شود.

تهیه وتنظیم:مهدی حیدرپور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا