دسته‌بندی نشده

ابلاغ برنامه جامع ملی فناوری اطلاعات توسط رئیس جمهور

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به نظر مساعد شخص رئیس جمهور در استفاده از کاربردهای فناوری اطلاعات در جامعه گفت: برنامه جامع ملی فناوری اطلاعات به عنوان موتور محرک توسعه کشور در دست تهیه است که پیش بینی می شود طی ماه آینده توسط رئیس جمهور اعلام عمومی شود.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, نصرالله جهانگرد در نشست خبري اعضاي شوراي سياستگذاري نمايشگاه الكامپ، اظهار داشت: از آغاز فعاليت دولت جديد، فناوري اطلاعات به عنوان يكي از مهمترين ابزارهاي توسعه مدنظر بوده و به عنوان يكي از برنامه هاي محوري در راستاي ارتقاي توانمندي ها مورد استفاده قرار گرفته است.براین اساس اميدواريم بتوانيم با استفاده از اين فناوري، ارتقاء بهره وري، بهبود وضعيت اشتغال و بهبود خدمت رساني به مردم را عملياتي كنيم.

رئيس شوراي سياستگذاري نوزدهمين نمايشگاه الكامپ با اشاره به برخي مشكلات موجود بر سر برگزاري اين نمايشگاه تصريح كرد: تلاش مجموعه دولت اعم از وزارت ارتباطات و وزارت صنعت بر برطرف شدن مشكلات است كه تاكنون با همكاري تمامي بخش ها، بسياري از مشكلات مرتفع شده و اميدواريم برگزاري موفق اين رويداد زمينه حركت بازار و دولت در جهت ساماندهي وضع فناوري اطلاعات كشور را فراهم كند.

معاون وزير ارتباطات در خصوص مجري نمايشگاه هاي صنفي گفت: از نظر ما بهتر است نمایشگاه‌های صنفی را خود صنف برگزار کند و انتظار داریم که از سال آینده دبیرخانه دائمی نمایشگاه الکامپ شکل بگیرد که پيشنهاد ما نيز اين بوده كه دبیرخانه در محل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مستقر شود و از نظر اجرا نیز سازمان نظام صنفی نمایشگاه را برگزار کند.

رئیس شورای سیاستگذاری نمایشگاه الکامپ نوزدهم با اشاره به عزم دولت براي شركت در اين نمايشگاه تاكيد كرد: برنامه ريزي صورت گرفته بر اين اساس بوده تا شركت هاي دولتي با شركت در اين نمايشگاه، خدمات الكترونيكي خود را به مخاطبان ارائه و اطلاعات لازم را به مردم ارائه دهند.

وي با بيان اينكه امسال منابع پولی دولت بسیار پایین است از حمايت دولت و ارائه تخفیفاتی به دستگاههای حاکمیتی برای تشویق به حضور در این نمایشگاه خبر داد.

به گزارش مهر، نوزدهمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک کامپیوتر و تجارت الکترونیکی – ایران الکامپ ۲۰۱۳ – از ۱۴ تا ۱۷ آذرماه در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا