دسته‌بندی نشده

ابهام در سرنوشت سیم کارت های رایگان نمایشگاهی این‌بار در الکامپ

امسال نیز مانند هر سال یک اپراتور تلفن همراه با ارائه سیم کارت رایگان جذابیت‌های الکامپ را برای متخصصان و غیر متخصصان دوچندان کرده است. سیم کارت هایی که به رایگان توزیع می شوند و اما معلوم نیست که استفاده می شوند یا خیر.

به گزارش شبکه خبري دولت الکترونيک از نخستین روز آغاز الکامپ تاکنون صف جلوی سالن ۳۸ تمامی ندارد.

از روز نخست که برف بی وقفه می بارید و جمعیت زیادی در هوای سرد مقابل غرفه رایتل صف کشیده بودند، تا روز دوم که ساعت از ۱۶ و پایان کار نمایشگاه گذشته بود و آنهایی که بیرون در سالن ۷ برای باز شدن در و رفتن به غرفه رایتل فشار وارد می کردند، نشان می دهد این تب خرید سیم کارت پایانی ندارد.

نکته مهم این جا است که در سال‌های حضور رایتل در نمایشگاه‌ها و ارائه سیم کارت رایگان توسط این اپراتور، همواره جمعیت زیادی سیم کارت رایتل را دریافت کرده اند؛ اما به واقع آنچه در عمل مشاهده می‌شود این است که تعداد افرادی که سیم کارت‌هایشان را استفاده کرده‌اند بسیار کمتر از آنهایی است که سیم کارت گرفته اند و در خانه گذاشته‌اند.

به این دلیل است که رایتل اکنون حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک دارد.

در این باره یک خانم ۲۷ ساله  گفت: سال گذشته به همراه پدر، مادر و خواهرش ثبت نام کرده اند و در الکامپ سیم کارت رایگان گرفته اند؛ اما به کارشان نمی‌آید و حالا می خواهد در صورت امکان یکی از ۴ سیم کارت اعتباری را با سیم کارت دیتا تعویض کند.

مرد جوان دیگری در نمایشگاه گفت که اولین سال که رایتل سیم کارت رایگان داده است با تمام همکارانش ثبت نام کرده اند و برای «وقتی که لازم شد»، سیم کارت رایتل گرفته‌اند؛ اما به غیر از یکی از همکارانش باقی هنوز استفاده نکرده‌اند.

اغلب حاضران در صف رایتل را جوان ها تشکیل می‌دهند. پسر جوانی در صف ایستاده بود و گوشی ساده ای در دست داشت که به طور حتم نسل ۳ را پشتیبانی نمی کند. اما سیم کارت نسل ۳ می خواست.

در آخر باید گفت که به طور یقین بخشی از سیم کارت هایی که رایتل در نمایشگاه ها عرضه می کند، فعال می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند.

برای استفاده از سیم کارت رایتل باید گوشی قابلیت پشتیبانی از نسل ۳ را داشته باشد و معمولا این سیم کارت بیشتر برای قابلیت اینترنت پرسرعت و در دستگاه های هوشمند استفاده می شود که گوشی های ارزان این قابلیت را ندارند.

از این رو بدیهی است فردی که توانایی خرید دستگاهی چند صد هزار تومانی را دارد و می خواهد از سیم کارت رایتل استفاده کند، در صورت نیاز ۲۰ هزار تومان قیمت یک سیم کارت را نیز پرداخت خواهد کرد و از این رو قطعا مشتری واقعی نسل ۳، بدون صف نیز پاسخ نیاز خود را پیدا می کند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا