دسته‌بندی نشده

اجراي الكترونيكي نظام پیشنهادهای وزارت ارتباطات

معاون توسعه مدیریت هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با تلاش های صورت گرفته و با عملیاتی شدن بسترهای مورد نظر، نظام پیشنهادهای وزارتخانه از ثبت تا اعلام نتیجه، به صورت کاملا الکترونیکی اجرایی شد.
به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,
مهدی راسخ اظهار داشت: تاکنون پیشنهادهای ارائه شده از سوی کارکنان از طریق اتوماسیون اداری مطرح می شد که از این پس این مکانیزم به صورت الکترونیکی اجرایی می شود.

وی افزود: از سال گذشته، دستورالعمل نظام پیشنهادها در وزارت ارتباطات ابلاغ شد و به دنبال آن، کمیته های راهبردی و تخصصی تشکیل و پیشنهادهای دریافت شده از سوی این کمیته ها مورد بررسی قرار گرفت.

معاون توسعه مدیریت هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اهداف مدنظر در الکترونیکی کردن نظام پیشنهادها در مجموعه وزارت ارتباطات تصریح کرد: نظام پیشنهادها به عنوان یکی از ابزارهای اصلی مدیریت مشارکتی، سیستمی است که از طریق آن می توان به صورت داوطلبانه از فکر و اندیشه کارکنان برای مسئله یابی، چاره جویی و حل مسائل و مشکلات سازمانی استفاده کرد.

وی ادامه داد: “ارتقای بهره وری” فراهم کردن شرایط و امکانات لازم به منظور جذب و نگهداری نیروهای متخصص و کارامد، ارتقاء کمی و کیفی فعالیتهای کارکنان، کاهش هزینه ها، بهبود روندهای عملیاتی و همچنین استقبال کارکنان در خصوص مشارکت در زمینه توسعه فعالیتهای مجموعه وزارت از جمله اهداف مدنظر برای الکترونیکی کردن نظام پیشنهادها در وزارت ارتباطات است.

راسخ با اشاره به ویژگیهای نرم افزار نظام پیشنهادها گفت: سرعت بخشیدن بررسی پیشنهادها، ذخیره و یکپارچه سازی اطلاعات و دسترسی سریع به آنها، هوشمندی در پیدا کردن پیشنهادهای تکراری و تولید انگیزش و مزیت رقابتی برای پرسنل جهت ارائه پیشنهاد از جمله مزایای بهره مندی از این نرم افزار است.

وی با اشاره به لزوم الکترونیکی کردن فرایند ثبت و ارجاع پیشنهادات در دستگاههای تابعه افزود: ضروری است کمیته ای در خصوص این موضوع تشکیل و با هدف یکپارچه سازی و نظام مند کردن موضوع در بخش ICT ساماندهی امور را پیگیری کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا