شهرداری و شهر هوشمند

احتمال انحال وجود دارد؟!

انحلال

احتمال انحال وجود دارد؟!

این حرفی است که وزیر ارتباطات درباره وضعیت شورای عالی فناوری اطلاعات می زند.

به گزارش خبرنگار اگنا، همانطور که در هفته جاری گذشت، براساس حکم صادره از سوی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، اعضای جدید شورای عالی فضای مجازی برای یک دوره چهارساله منصوب شدند.

ایشان با اشاره به اهمیت شورای عالی فضای مجازی در «مواجهه هوشمندانه و مقتدرانه با تحولات این عرصه»، و همچنین وظیفه اصلی این تشکیلات یعنی «سیاستگذاری، مدیریت کلان و برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری‌های لازم و به‌هنگام و نظارت و رصد کارآمد و روزآمد در فضای مجازی»، ۱۰ محور مهم وظایف و مأموریتهای شورای عالی فضای مجازی را ابلاغ کردند.

در بند نخستین این ابلاغیه آمده است : « انحلال شوراهای عالی مصوب در گذشته که موازی این شورا هستند، بمنظور تحکیم جایگاه فراقوه‌ای و موقعیت‌محوری و کانونی شورای عالی و نیز انتقال وظایف آن شوراها به شورای عالی فضای مجازی.»

در واقع موضوع انحلال شوراهای موازی از سال گذشته دارای کشور قوس فراوانی بوده و حتی طرح تصویب آن به مجلس شورای اسلامی هم کشیده شده بود که البته نمایندگان به آن رای ندادند و حتی آنرا از یک فوریت هم خارج کردند.

اکنون با توجه به حکم اخیر مقام معظم رهبری تکلیف کاملا روشن است و انحلال شوراهای عالی مجازی امری اجتناب ناپذیر است و مسئولین مربوطه باید آنرا در دستور کار خود قرار دهند.

اما وزیر ارتباطات که در تصمیم‌سازی‌های، انتخاب دبیر و ابلاغ مصوبات شورای عالی فناوری اطلاعات نقش کلیدی دارد، روز گذشته اعلام کرده است که نسبت به انحلال این شورا جلسه ای تشکیل خواهیم داد و احتمال انحلال این شورا وجود خواهد داشت.

با توجه به قطعیت حکم رهبری و فصل الخطاب بودن آن ، شاید به کار بردن واژه « احتمال » از سوی وزیر چندان خوشایند به نظر نرسد.

حال باید منتظر ماند و شاهد تصمیمات مسئولین مربوطه بود.

 گزارش اختصاصی/احمدی

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا