فیلم

ارزش معاملات الكترونيكی در بورس ۱۰ برابر شد

مقايسه آمار معاملاتي مرداد امسال با سال گذشته بيانگر آن است كه حجم معاملات الكترونيكي بورس (آنلاين و اينترنتي) ۵۰۲ درصد و ارزش معاملات آن ۹۱۵ درصد افزايش داشته است.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, در مرداد ماه امسال، بيش از ۲۹ ميليارد و ۷۹۳ ميليون سهم در تالارهاي منطقه‌اي و به‌صورت الكترونيكي در بورس اوراق بهادار دادوستد شده است. ارزش معاملات اين تعداد از سهام ۱۱۲ هزار و ۲۲ ميليارد ريال است كه بيشترين حجم معاملات متعلق به تهران با داد و ستد ۱۶ ميليارد و ۹۱۵ برگه سهم به ارزش ۶۸ هزار و ۴۲۱ ميليارد ريال بود. حجم معاملات تهران نيز در مقايسه با پارسال، ۱۶۰ درصد و ارزش آن نيز، ۲۳۲ درصد رشد داشته است. آمارها نشان مي‌دهد که نزديك به ۵۷ درصد از حجم معاملات در استان تهران انجام شده است.
طي ماه گذشته پيش پنج ميليارد و ۵۶۰ ميليون سهم به ارزش ۲۰ هزار و ۱۰۵ ميليارد ريال به‌صورت الكترونيكي خريداري شده است. بنابراين، در مرداد ماه، حجم معاملات الكترونيكي ۷/۷۵ درصد و ارزش معاملات، ۱/۶۶ درصد افزايش يافت.
در حالي كه بورس به غير از تهران در ۳۹ استان ديگر نيز تالار منطقه‌اي دارد، معاملات الكترونيكي سهام، پس از تهران، بيشترين حجم و ارزش معاملات را به خود اختصاص داده‌اند. به اين ترتيب كه در مرداد ماه سال جاري پنج ميليارد و ۹۹۱ ميليون سهم به ارزش ۲۰ هزار و ۴۳۹ ميليارد ريال توسط مشتريان آنلاين بورس دادوستد شد كه ۲۰/۱۱درصد از كل حجم و ۱۸/۲۵درصد از كل ارزش معاملات را به خود اختصاص داد.
پس‌ از معامله‌گران آنلاين، سهام‌داران اصفهاني بيشترين ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.
به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني بازار سرمايه (سنا)، در پنجمين ماه سال، يك ميليارد و هشت ميليون سهم به ارزش سه هزار و ۵۹۳ ميليارد ريال در اين تالار معامله شد كه از نظر حجمي ۳/۳۸ درصد و از لحاظ ارزشي ۳/۲۱ درصد ارزش معاملات را به خود اختصاص داد.
مشهد و كرج هم در رتبه‌هاي چهارم و پنجم قرار دارند كه به ترتيب ۲/۸۹ و ۱/۷۳ درصد ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند. در مقابل، سرمايه‌گذاران سبزواري در مرداد ماه، هيچ سهمي را خريداري نكردند تا در انتهاي جدول خريد و فروش سهام، حق تقدم و اوراق مشاركت قرار گيرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا