دسته‌بندی نشده

از تلفن همراه به عنوان رايانه استفاده نكنيد

گوشی همراهرئيس پليس فتا استان خراسان شمالي از شهروندان خواست اطلاعات و تصاوير شخصي و خانوادگي خود را بر روي گوشي هاي همراه قرار ندهند و از تلفن همراه به عنوان رايانه استفاده نكنند.

به گزارش شبکه خبري دولت الکترونيک سرگرد “سهيل خاکشور” با اشاره به استفاده گروه هاي سني مختلف از تلفن همراه و قرار گرفتن اين وسيله ارتباطي در بين كودكان و نوجوانان، گفت: تلفن همراه، رايانه همراه شخصي محسوب نمي شود.

وي از هموطنان خواست تا از قرار دادن اطلاعات حياتي و ضروري خود و همچنين تصاوير شخصي و خانوادگي خود بر روي اين گوشي ها خودداري كنند.

رئيس پليس فتا استان خراسان شمالي در ادامه با اشاره به افزايش شكايات و پرونده هاي مردمي در خصوص افشاء عكس هاي خانوادگي و اطلاعات بانكي ، افزود: عدم آگاهي شهروندان از فناوري بلوتوث و همچنين بازگرداندن اطلاعات کارت هاي حافظه توسط يکسري مراکز تعميرات تلفن همراه غير مجاز سبب بروز چنين جرايمي شده است.

سرگرد”خاکشور” به شهروندان توصيه كرد: از تلفن همراه براي تماس هاي ضروري و همچنين ارسال و دريافت يکسري خدمات اپراتورها استفاده کرده و در حد ممکن از قرار دادن رمز حساب هاي بانکي و يا اطلاعات مهم و با ارزش بر روي کارت هاي حافظه اين تلفن ها جدداً خودداري كنند.

اين مقام انتظامي در پايان خاطرنشان كرد: پليس فتا با کساني که با بدست آوردن اطلاعات خصوصي اشخاص از طريق هک بلوتوث، برگرداندن اطلاعات پاک شده کارت هاي حافظه اقدام به هتک حيثيت و افشاء اطلاعات اشخاص كنند، برخورد قانوني و قاطعي خواهد داشت و اين پليس با تلاش شبانه روزي خود مانع از تجاوز چنين اشخاصي به حريم خصوصي هموطنان عزيز مي شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا