دسته‌بندی نشده

استفاده از آیفون اپل برای اوباما ممنوع شد

باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد به دلایل امنیتی اجازه ندارد از تلفن همراه آیفون، تولید شرکت اپل استفاده کند.


به گزارش شبکه خبري دولت الکترونيک واحد مرکزی خبر نوشت: اوباما روز چهارشنبه در دیدار با گروهی از جوانان برای تبلیغ قانون لایحه درمانی خود موسوم به اوباماکر (طرح درمانی اوباما) گفت به دلایل امنیتی نمی تواند از آیفون استفاده کند، اما هنوز از تبلت اپل (آیپد) استفاده می کند.

 

بر اساس اطلاعاتی که ادوارد اسنودن، مشاور سابق «آژانس امنیت ملی آمریکا» افشا کرده است، اپل یکی از چند شرکت فناوری آمریکا است که احتمالاً اجازه دسترسی مستقیم این آژانس را به سرورهایی فراهم کرده است که شامل اطلاعات کاربران است. اما شرکت های مزبور این اتهام را رد کرده اند.

 

اوباما از زمان تصدی سمت ریاست جمهوری و ورود به کاخ سفید در سال ۲۰۰۹ تاکنون از تلفن همراه بلک بری خود استفاده می کند. وی گفت تنها ده نفر نشانی صندوق الکترونیک شخصی وی را دارند. جرج دبلیو بوش و بیل کلینتون، رؤسای جمهور پیشین آمریکا، هیچ یک در دوره ریاست جمهوری خود از صندوق الکترونیک استفاده نمی کردند.

شرکت بلک بری کانادا مبدع قراردادن رایانامه بر روی تلفن همراه است. اما پس از آنکه رقبا تلفن های همراهی که بیشتر مورد توجه مشتریان بود – از جمله تلفن ایفون شرکت اپل و تلفن هایی که از نرم افزار اندروید استفاده می کنند- به بازار عرضه کردند، جایگاه بلک بری در بازار تضعیف شد.

 

به گزارش خبرگزاری رویترز از واشنگتن، مسئولان شرکت به تازگی از قصد خود برای فروش شرکت منصرف شده اند و در تلاشند با معطوف کردن توجه خود مشتریان بزرگ تجاری و دولتی، مسیر جدیدی را در پیش گیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا