دسته‌بندی نشده

استيکرهای تلگرام مسدود مي شود

نتیجه تصویری برای استیکر های تلگرامشبکه خبری دولت الکترونیک – وزير ارتباطات با اشاره به اين که تلگرام درايران فيلتر نمي شود، از غيرفعال شدن امکان ارسال استيکر در اين برنامه در ايران خبر داد. واعظي درباره احتمال فيلتر شدن تلگرام به دليل امکان طراحي استيکرهاي توهين آميز در آن گفت: پس از مصاحبه ام درباره استيکرهاي توهين آميز،مسئولان تلگرام با همکاران وزارت خانه تماس گرفتند و عذرخواهي و عنوان کردند سيستمي براي همه کاربران دنيا طراحي کرده اند که کاربر بتواند استيکر بسازد، اما نمي دانستيم برخي کاربران در ايران از اين موضوع سوء استفاده مي کنند بنابراين مسئولان تلگرام عنوان کرده اند اين امکان را در ايران مسدود مي کنند تا بتوانند در ايران حضور داشته باشند.واعظي در گفت و گو با مهرتصريح کرد: در پاسخ آنان عنوان کردم که در صورت عدم تکرار اين موضوع، اين نهاد نيز ممانعتي از فعاليت تلگرام در ايران ندارد و تلگرام در ايران مسدود نمي شود.وي تاکيدکرد: هر شبکه اجتماعي که در ايران در حال فعاليت است، محدوديتي براي آن نداريم اما اگر بخواهد قوانين ايران را زير پا بگذارد و محتواي غير اخلاقي در آن انتشار يابد، به طورقطع تحمل نمي کنيم.بنابراين قرار نيست تلگرام يا هيچ شبکه اجتماعي ديگر فيلتر شود اما به شرط اين که قوانين کشور در آن ها زير پاگذاشته نشود. تلگرام نيز فيلتر نخواهد شد اما قابليت استفاده از استيکرها به دليل ساخت و اشتراک گذاري استيکرهاي غيرمجاز، مسدود مي شود.

واعظي همچنين در مراسم راه اندازي نخستين سيستم پايش ابري کشور در همدان گفت: هم اکنون وقت آن رسيده است که به توليد محتوا، خدمات و اپليکيشن بها دهيم، در ۲ ماه گذشته چند هزار اپليکيشن جديد نوشته شده است.

واعظي با بيان اين که کيفيت خدمات اينترنت پايين است و اين گلايه اي است که مردم دارند و مي گويند سرعت پايين است و قطع و وصل مي شود، ادامه داد:در وزارتخانه کميته اي به اسم کيفيت ارتقاي اينترنت ايجاد شده است و به دنبال رفع مشکلات هستيم.واعظي با بيان اين که مخابرات بايد اجازه استفاده از امکاناتش را به همه بدهد، ادامه داد: قرار نبود مخابرات از انحصار دولت خارج شودو در انحصار ديگري قرار گيرد، بلکه بايد اجازه استفاده از امکاناتي را که ظرف ۵۰ سال ايجاد شده است ،به ديگران بدهد.

 وزير ارتباطات تصريح کرد: مشترکان تلفن همراه اول که در زمان ثبت نام مبلغي را به عنوان وديعه به شرکت مخابرات ايران پرداخت کرده اند، مي توانند در صورت واگذاري خط خود آن را از مخابرات دريافت کنند. واعظي اظهار کرد: وديعه اي که مشترکان تلفن همراه اول در ابتداي واگذاري در سال هاي گذشته به مخابرات داده اند به عنوان پشتوانه فعاليت مشترکان  و طلب بحق و قانوني آن ها ست.

البته مخابرات براي اين مشترکان امتيازاتي قائل شده ، به عنوان مثال اگر مشترکي ۴۵۰ هزار تومان براي وديعه داده است، اگر تا سقف ۸۰ درصد بدهي داشته باشد، براي او اخطار نمي آيد.وزير ارتباطات تاکيدکرد: مخابرات و همراه اول مي دانند که وديعه متعلق به مردم است و همواره حفظ مي شود و اگر کسي بخواهد تلفن خود را واگذار کند يا از خط خود انصراف دهد، مي تواند پول خود را بگيرد و همراه اول نيز مکلف به پرداخت آن است.

منبع: تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا