دسته‌بندی نشده

اصلاحیه های جدید مایکروسافت این هفته منتشر می شوند

روز اصلاحیهشرکت مایکروسافت طبق برنامه ماهانه خود، سه شنبه ۲۱ خرداد (بامداد چهارشنبه به وقت ایران)، اصلاحیه های امنیتی جدید برای ماه میلادی ژوئن را منتشر خواهد کرد.

 

این ماه فقط پنج اصلاحیه امنیتی منتشر خواهد شد و فقط یک اصلاحیه دارای درجه اهمیت “حیاتی” (Critical) خواهد بود. مابقی اصلاحیه ها، درجه اهمیت “مهم” (Important) دارند.

پنج اصلاحیه این ماه، ۲۳ نقطه ضعف را در سیستم عامل Windows، مرورگر IE و نرم افزار Office برطرف و ترمیم خواهند کرد.

اصلاحیه حیاتی این ماه، ۱۹ نقطه ضعف را در مرورگر IE اصلاح خواهد نمود. این اصلاحیه برای تمام نسخه های قدیمی و جدید IE از IE6 تا IE10 می باشد.

یکی از اصلاحیه های مهم این ماه که توجه کارشناسان را جلب کرده، اصلاحیه ای است که یک نقطه ضعف ناشناخته را در نرم افزار Office برطرف می کند. گرچه اطلاعاتی از این نقطه ضعف به طور عمومی منتشر نشده است ولی مایکروسافت سوء استفاده محدود از این نقطه ضعف را تایید کرده است. این نقطه ضعف فقط در نسخه Office 2003 که حدود ۱۰ سال قبل به بازار عرضه شد و نسخه Office Mac وجود دارد.

سه اصلاحیه مهم دیگر این ماه، هر کدام یک نقطه ضعف را در بخش هایی از سیستم عامل Windows ترمیم می کنند. نکته جالب درباره یکی از این اصلاحیه این است که نصب آن برای سیستم عامل Win 7 و Win 8 ضروری است ولی سیستم عامل قدیمی Win XP نیازی به این اصلاحیه ندارد. این نشان می دهد که نقطه ضعف مورد بحث در بخش های جدید سیستم عامل Win 7 و Win 8 که در Win XP وجود ندارد، شناسایی شده است.

اطلاعات بیشتر درباره اصلاحیه های مایکروسافت برای ماه میلادی ژوئن را پس از انتشار آنها در ۲۱ خرداد، به اطلاع خواهیم رساند.

اطلاعیه مایکروسافت درباره جزئیات اولیه این اصلاحیه را می توان در اینجا مطالعه کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا