دسته‌بندی نشده

اطلاعات فنی سدهای آمریکا لو رفت

 

 

 

سد آبیپس از دسترسی غیر مجاز یک فرد ناشناس به اطلاعات فنی حساس درباره هزاران سد در کشور آمریکا، اکنون مقامات ارتش آمریکا سعی کردند تا این رویداد را کم اهمیت جلوه دهند.

یک فرد ناشناس با هویت جلعی در ابتدای سال میلادی جاری توانسته مجوز دسترسی به بانک اطلاعاتی سدهای مهم آمریکا (National Inventory Of Dams – NID) را کسب نماید. این دسترسی غیر مجاز اخیراً شناسایی و مسدود شده است.

 

اطلاعاتی که این فرد ناشناس به آن دسترسی داشته است، انحصاراً برای استفاده مقامات دولتی است با این حال تاکید می شود که لو رفتن این اطلاعات هیچ خطر و تهدیدی را برای شهروندان به وجود نمی آورد.

بانک اطلاعاتی NID حاوی اطلاعات و مشخصات فنی بیش از ۴۰ هزار سد مهم و حساس است که آسیب به هر یک از آنها می تواند باعث خسارات و صدمات مالی و جانی گردد.

دسترسی به این بانک اطلاعاتی برای افراد عادی مجاز نبوده و تنها در صورت ضرورت، امکان دسترسی به بخش هایی از آن داده می شود. در این حالت نیز کاربر نمی تواند اطلاعات را ذخیره نماید و تنها قابل مشاهده و جستجو است.

اطلاعات موجود در این بانک اطلاعاتی شاید به تنهایی حیاتی و حساس به شمار نیاید ولی ترکیب این اطلاعات با اطلاعات از منابع دیگر، می تواند به شناسایی نقاط آسیب پذیر در سدهای آمریکا کمک کند.

قرار دادن اطلاعات و بانک های اطلاعاتی حساس بر روی اینترنت و امکان دسترسی به آن از طریق وب، همیشه ایده بدی بوده است. حتی اگر این اطلاعات طبقه بندی شده و قابل دسترسی فقط برای افراد مجاز باشد، باز هم ممکن است از طریق بخش های عمومی سایت، راه های نفوذ و نقاط ضعفی برای دسترسی به اطلاعات طبقه بندی شده، فراهم گردد.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا