دسته‌بندی نشده

اطلاعات موجود بر روی اینترنت هر ۱۸ماه دو برابر می شود

به گزارش شبکه خبری دولت  الکترونیک، دکتر ˈسید امید فاطمیˈ روز چهارشنبه در نخستین همایش مدیران فناوری اطلاعات مراکز علمی کشور اظهار داشت: در حال حاضر ۲ و نیم میلیارد نفر بر روی وب هستند که ۳۴ درصد کل مردم جهان را شامل می شود. علاوه براین ۷۴ درصد کاربران اینترنت در شبکه های اجتماعی حضور دارند .

وی خاطرنشان کرد : کاربران گوگل پلاس نیز ۱۳۵ میلیون نفر در ماه هستند که یک و ۲ دهم تریلیون جست و جو در سال گذشته میلادی بر روی گوگل انجام شده است.

عضو هیات علمی دانشگاه تهران یادآور شد : در حال حاضر رویکرد پژوهشگران به موضوع پژوهش تغییر کرده است و جست و جوی مشاهده ای و دیداری و نیز استفاده از ابزار جست و جوی اجتماعی کاهش یافته است . از این رو دانشجویان بیشتر به سمت استفاده از مقالات و کتاب های الکترونیکی تمایل پیدا کرده اند .

رییس پژوهشگاه علو م و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: در ایران نیز همچون دیگر کشورهای جهان ارایه مطالب پژوهشی و دسترسی به منابع علمی تغییر کرده است و در این زمینه ارایه دروس به دروس ˈمتن بازˈ، استفاده از ابزارهای آنلاین حتی در کلاس های حضوری و انجام مراحل ارایه پیشنهاد تا پذیرش به صورت برخط (آنلاین) ازروش های پژوهش در کشوراست .

وی افزود : امروزه پیشرفت در پژوهش و آموزش بدون استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات امکان پذیر نیست.از این رو مدیران فناوری اطلاعات در هر سازمان باید مدبرانه عمل کنند . راه اندازی یک نظام یکپارچه در کشور برای ثبت اطلاعات در حوزه فناوری اطلاعات ضروریست.

نخستین همایش «مدیران فناوری اطلاعات مراکز علمی کشور» با هدف تبادل دستاوردها و تجربیات متخصصان فناوری اطلاعات ، آشنایی با ایده ها و فرصت های جدید به منظور بهبود عملکرد فناوری اطلاعات و برقراری ارتباط کاری نزدیک با سایر مدیران و دست اندرکاران فناوری اطلاعات امروز – چهارشنبه – در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا