دسته‌بندی نشده

اعتراض‌ اعضای شورای فضای مجازی به رییس جمهور

نتیجه تصویری برای شورای فضای مجازیشبکه خبری دولت الکترونیک – عضو حقوقی شورای عالی فضای مجازی با اشاره به عدم برگزاری جلسات این شورای عالی به صورت منظم، گفت: اعضای شورای عالی فضای مجازی اعتراض خود را در این زمینه به رئیس جمهور اعلام کرده‌اند.
حجت الاسلام احمد سالک کاشانی با بیان اینکه شورای عالی فضای مجازی یکی از مهمترین شوراهای عالی در کشور است که ضرورت تشکیل جلسات منظم آن برهیچکس پوشیده نیست، اظهار داشت: با توجه به هجمه سنگین حاکم بر فضای مجازی کشور، تشکیل جلسات منظم شورای عالی فضای مجازی به عنوان نهاد عالی سیاست‌گذار در این عرصه، ضروری است.
وی با تاکید براینکه اعضای شورای عالی فضای مجازی بر عدم تشکیل منظم جلسات این شورا اعتراض دارند ادامه داد: در آخرین جلسه این شورا که در اسفندماه سال گذشته برگزار شد نیز اعضای شورا، اعتراض خود را برای بی‌نظمی برگزاری جلسات شورای عالی فضای مجازی به رئیس جمهور به عنوان رئیس این شورا اعلام کردند.
حجت الاسلام سالک افزود: در آن جلسه رئیس‌جمهور دلایلی برای عدم برگزاری منظم جلسات شورای عالی فضای مجازی عنوان کرد و در نهایت قرار براین شد که فاصله‌ای میان برگزاری جلسات با توجه به اهمیت موضوع فضای مجازی نیافتد.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه با گذشت بیش از ۴ ماه از آخرین تشکیل جلسه شورایعالی فضای مجازی، همچنان بی‌نظمی و تاخیر در برگزاری این جلسات دیده می‌شود و دلیل آن مشخص نیست.
عضو حقوقی شورای عالی فضای مجازی با تاکید براینکه در صورتی که تاخیر در برگزاری جلسات این شورا تداوم یابد، اعتراضات اعضا تبدیل به نامه تذکر خواهد شد و به رئیس جمهور ارائه می‌شود، خاطرنشان کرد: متاسفانه به دلیل عدم برگزاری جلسات شورای عالی فضای مجازی، بسیاری از طرح‌ها و موضوعات در فضای مجازی که نیازمند سیاست‌گذاری است معطل مانده و امید می‌رود این بی نظمی‌ها ادامه پیدا نکند.
درحالی که براساس حکم تشکیل شورای عالی فضای مجازی، مقرر شده که هر سه هفته یک بار جلسات این شورا برگزار شود، نزدیک به ۵ماه از آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی می‌گذرد.
علاوه بر بی نظمی در برگزاری جلسات شورایعالی فضای مجازی در دولت دهم، با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید نیز، تداوم برگزاری جلسات این شورای عالی به ریاست حسن روحانی دوام نیاورد و رئیس دولت یازدهم تنها در چند ماه نخست آغاز به کار دولت، این جلسات را منظم برگزار کرد و پس از آن جلسات شورای عالی فضای مجازی شکل منظمی به خود ندید.
آخرین جلسه برگزار شده شورای عالی فضای مجازی به دهم اسفندماه برمی‌گردد و از آن زمان تاکنون این شورا جلسه‌ای نداشته و مسئولان نیز دلیل عدم برگزاری این جلسات را اعلام نمی‌کنند.
شواهد نشان می‌دهد که دستور برگزاری جلسات شورای عالی فضای مجازی از سوی دفتر رئیس جمهور به عنوان رئیس این شورا تعیین می‌شود و دبیرخانه شورای‌عالی فضای مجازی نقشی در برگزاری این جلسات ندارد.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا