دسته‌بندی نشده

اعتراف بالمر: برای تغییر مایکروسافت سرعت کافی نداشتم

“استیو بالمر”(Steve Ballmer) در حالی خبر بازنشستگی خود تا چند ماه آینده را اعلام کرد که بسیاری از کاربران و کارشناسان را متعجب کرد و در مقابل، برای بسیاری از افراد این سوال را مطرح کرد که آیا خروج او از شرکت مایکروسافت داوطلبانه بوده است یا به دلیل کسب نتایج مالی ضعیف در سال‌های اخیر، مدیران ارشد مایکروسافت او را مجبور به بازنشستگی کرده‌اند.
 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, اما به واسطه گفت‌وگوی جدیدی که مدیرعامل مایکروسافت با روزنامه “وال استریت ژورنال” انجام داد، ابعاد بیشتری از این تصمیم نمایان شده است. البته باید توجه داشت این گفت‌وگو پس از آن انجام شد که فشار اطرافیان به مدیرعامل مایکروسافت افزایش یافت و او در نهایت مجبور به انجام چنین گفت‌وگویی شد.

 
بالمر در این مصاحبه توضیح داد که هیئت مدیره مایکروسافت از ماه ژانویه به بعد فشارهای زیادی به او وارد کردند تا این شرکت هرچه سریع‌تر فرآیند فعالیت‌های خود را تغییر دهد و بیش از گذشته بر دستگاه‌ها و خدمات متمرکز شود.
 
این روند باعث شد تا وی در ماه می از سال جاری میلادی به این نتیجه برسد که طرز فکر او برای انتقال فعالیت‌های مایکروسافت به روش‌های جدید سرعت کافی را نداشته است و به همین خاطر او تصمیم گرفته است بازنشسته شود.
 
او بر این باور است که مدیریت جدید مایکروسافت ممکن است ساختار فعالیت مایکروسافت را با سرعت بالاتر تغییر دهد و امکان موفقیت‌های بیشتر مایکروسافت در عرصه‌های جهانی را فراهم آورد. البته به عقیده بالمر، موفقیت استراتژی‌های مدیر جدید مایکروسافت به طور کاملا مستقیم به این مسئله وابسته خواهد بود که وی طی سال آینده بیشترین تلاش خود را بکند. البته بدیهی است که مدیرعامل جدید مایکروسافت همه تلاش خود را می‌کند تا این شرکت و البته موقعیت جدید خود را از هرگونه خطر در امان نگه دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا