دسته‌بندی نشده

افتتاح ۱۷۰ خانه فرهنگ دیجیتال در مرداد ماه

رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال با اعلام آغاز فاز دوم راه‌اندازی خانه و مرکز فرهنگی دیجیتال در قالب شبکه ملی فرهنگ گفت: در ماه جاری ۱۷۰ خانه دیجیتال به ۱۵۰ خانه دیجیتال که خردادماه سال گذشته افتتاح شده بود افزوده می‌شود.

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,حسن علیزاده با بیان اینکه به زودی ایجاد خانه‌های دیجیتال در کشور از مرز ۳۰۰ خانه عبور خواهد کرد، افزود: برای برقراری زیرساخت‌های ارتباطی و شبکه‌ای این طرح تفاهم‌نامه‌ای سه جانبه میان سازمان فناوری اطلاعات ایران، شرکت مخابرات ایران و مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال امضا شده و کار وارد فاز اجرایی شده است.

وی درباره شاکله و معماری پروژه شبکه ملی فرهنگ که در سه سطح خدمات خانه دیجیتال، مجتمع فرهنگی شهری دیجیتال و مجتمع فرهنگی استانی دیجیتال تعریف شده است، گفت: در فاز دوم راه‌اندازی خانه‌های دیجیتال، ارایه یک سری امکانات آموزشی با هدف افزایش سواد دیجیتال با همکاری دانشگاه‌های تهران در دستور کار قرار گرفته است.
رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال با بیان اینکه افزایش سواد دیجیتال با برپایی کلاس‌های آموزشی، ارایه خدمات سخت‌افزاری و خدمات رایانه‌ای و بازی به مخاطبان از جمله امکانات خانه‌های دیجیتال است گفت: در فاز دوم بهره‌برداری از خانه‌های دیجیتال، کلینیک فناوری اطلاعات و خدمات لیگ بازی آنلاین در این مکان‌ها راه‌اندازی خواهد شد تا امکان ارایه خدمات دیجیتال به صورت متمرکز در این مکان فراهم شود.
علیزاده در مورد دوره‌های آموزشی در دست برگزاری در خانه‌های دیجیتال با همکاری دانشگاه‌های تهران گفت: آموزش مبانی کامپیوتر، بازی سازی و تولید انیمیشن، مهارت‌های رایانه‌ای، استفاده از اینترنت، مخاطرات اینترنت و حفاظت از کودکان در محیط اینترنت از جمله دوره‌های آموزشی تعریف شده در خانه‌های دیجیتال است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا