دسته‌بندی نشده

افراد مشهوری که تحصیل را رها کردند +تصاویر

 

 

 

 در این گزارش افرادی مطرح را معرفی خواهیم کرد که ثابت کرده اند تحصیلات شرط موفقیت نیست.

استیو جابز ، موسس شرکت اپل ؛ این رئیس موفق در دنیای فن آوری که زمستان سال ۲۰۱۱ درگذشت تحصیلات خود را پس از پشت سر گذاشتن یک ترم نیمه کاره رها کرد. وی به جای نشستن سر کلاس به گاراژ مشهور در لس آلتوس رفت و در آنجا شرکتی بزرگ را تأسیس نمود.


بیل گیتس موسس شرکت مایکروسافت ؛ وی در سن ۱۷ سالگی موسسه را رها کرد . وی تازه در سال ۱۹۷۳ مدرک دیپلم خود را دریافت کرد و سپس راهی دانشگاه هاروارد شد اما وی تحصیل در دو رشته زمین شناسی و ریاضی را نیمه کاره رها کرد. در سال ۱۹۷۵ او موفق به تأسیس مایکروسافت شد.


پل ‌آلن از موسسان مایکروسافت ؛ او یکی از ثروتمندترین های جهان است. او نیز در سال ۱۹۷۳ تحصیل در رشته کامپیوتر را رها کرد.


مایکل دل موسس شرکت DELL ؛ در ابتدا می خواست پزشک شود اما سرنوشت وی را وارد دنیای کامپیوتر کرد. او در سال ۱۹۸۴ در سن ۱۹ سالگی شرکت مطرح خود را تأسیس نمود. «دل» در حال حاضر سومین سازنده بزرگ کامپیوتر در دنیاست.


مارک زوکربرگ موسس شبکه فیسبوک ؛ وی طی سالهای ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۶ در دانشگاه هاروارد در رشته روانشناسی تحصیل می کرد. اما پس از ترک تحصیل او توانست شبکه بزرگ فیسبوک را راه اندازی کند.


استیون اسپیلبرگ کارگردان مطرح سینما ؛ او در اواخر دهه ۶۰ تحصیل در رشته زبان انگلیسی را رها کرد. اما امروزه وی یکی از مطرح ترین و موفق ترین فیلم سازان دنیاست.


کوئنتین تارانتینو کارگردان موفق نیز در سن ۱۵ سالگی مدرسه را رها کرد. او در خانه تحصیل کرد و سرانجام وارد دنیای فیلم سازی شد.


برد پیت بازیگر مطرح سینما ؛ وی در سال ۱۹۸۵ تحصیل در رشته خبرنگاری را رها کرد در حالیکه دو هفته به فارغ التحصیلی اش مانده بود. هدف او وارد شدن به هالیوود بود.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا