دسته‌بندی نشده

افزايش ۱۵ درصدي ترافیک مشترکان موبایلی YouTube

متقاعد کردن کاربران برای انجام فعالیت‌های طولانی‌مدت روی گوشی هوشمند و رایانه لوحی کار دشواری است.

 

40 درصد ترافیک YouTube مربوط به مشترکان موبایلی می‌شود
به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,اما این طور که شبکه اجتماعی YouTube ادعا می‌کند، طی یک سال گذشته توانسته است کاربران را به این نتیجه برساند که از تصاویر ویدیویی کوتاه گرفته تا فیلم‌های سینمایی بلند در این سایت را روی دستگاه های موبایلی ببینند.

به گزارش ایتنا، این شبکه اجتماعی ارایه کننده خدمات ویدیویی در حال تبدیل شدن به یک سرویس موبایلی است و این طور که آمارها نشان می‌دهد، بیش از ۴۰ درصد ترافیک سایت YouTube به دستگاه‌های موبایلی با نمایشگرهای کوچک اختصاص دارد.
این رقم برای سال گذشته تنها ۲۵ درصد گزارش شده بود.

شرکت گوگل که مدیریت YouTube به عنوان بزرگ‌ترین سایت خدمات ویدیویی جهان را برعهده دارد اعلام کرد که در سال ۲۰۱۱ میلادی فقط ۶ درصد ترافیک این سایت مربوط به دستگاه های موبایلی می‌شد.

شرکت گوگل همچنین گزارش داده است که در حال حاضر بیش از یک میلیارد مشترک موبایلی دارد و روز به روز بر تعداد آنها افزوده می‌شود.

درمقابل، شبکه اجتماعی فیس‌بوک گزارش داده است که ماهانه ۸۱۹ میلیون کاربر موبایلی دارد که این رقم معادل ۷۳ درصد کل مشترکان آن است.
فیس‌بوک در فصل دوم سال ۲۰۱۳ میلادی اعلام کرده بود که درمجموع ۱.۱۵ میلیارد مشترک دارد.

گفته می‌شود که شبکه اجتماعی فیس‌بوک در فصل دوم ۲۰۱۲ حدود ۹۵۵ میلیون مشترک داشت که ۵۶ درصد آنها معادل ۵۴۳ میلیون نفر از طریق دستگاه‌های موبایلی وارد این سایت می‌شدند.
این رقم برای مدت مشابه سال ۲۰۱۱ میلادی ۴۳ درصد مشترکان فیس‌بوک گزارش شده بود.
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا