دسته‌بندی نشده

افزایش درخواست‌های آمریکا برای جاسوسی از کاربران فیس‌بوک

فیس بوک اعلام کرده در نیمه اول سال ۲۰۱۳ بین ۱۱ تا ۱۲ هزار درخواست از دولت آمریکا برای افشای اطلاعات شخصی کاربرانش دریافت کرده است.

خبرگزاری فارس: افزایش درخواست‌های آمریکا برای جاسوسی از کاربران فیس‌بوک

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, فیس بوک مدعی است بخش عمده اطلاعات درخواستی دولت آمریکا با هدف تحقیقات در مورد دزدی و بچه دزدی مورد استفاده قرار خواهد گرفت، امری که ناظران مستقل در مورد آن تردید دارند.

با توجه به اینکه فیس بوک بیش از یک میلیارد نفر عضو دارد، این تعداد درخواست رقم ناچیزی محسوب می‌شود. در عین حال افشاگری‌های ادوارد اسنودن در مورد امکان دسترسی مستقیم و بی واسطه آژانس امنیت ملی آمریکا به سرورهای فیس بوک و هشت شرکت اینترنتی بزرگ دیگر در آمریکا باعث شده کارشناسان به این آمار به دیده تردید بنگرند.

فیس‌بوک می گوید در پاسخ به درخواست های دولت آمریکا اطلاعات ۷۹ درصد از افراد مورد نظر را افشا کرده است. به دنبال افشاگری‌های اسنودن شرکت‌های فناوری آمریکا که اعتبار و شهرت خود را در خطر می‌بینند، تلاش می‌کنند شفاف‌تر رفتار کرده و در مورد نحوه تعامل خود با کاخ سفید بیشتر به کاربران پاسخگو باشند.

لازم به ذکر است که در شش ماه پایانی سال ۲۰۱۲ مقامات آمریکایی خواستار دریافت اطلاعات ۹ تا ۱۰ هزار نفر از کاربران فیس بوک شده بودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا