دسته‌بندی نشده

افزایش سرقت موبایل در تهران

در طی ماه‌های اخیر اخبار و گزارش‌های متعددی از سرقت موبایل در تهران و برخی شهرهای بزرگ کشور به گوش می‌رسد.

به گزارش شبکه دولت الکترونیک براساس این گزارش سارقان عموما با استفاده از موتور‌سیکلت موبایل‌های هوشمند شهروندان را سرقت کرده و سپس به راحتی در جنب يا داخل برخی بازارهای موبایل به فروش می‌رسانند. افزایش آمار سرقت‌های موبایل (که بسیاری از آنان به دلیل ناامیدی مال‌باختگان از پیدا شدن گزارش و پیگیری نمی‌شوند)، لزوم برخورد با سارقان و به خصوص مال‌خرها را یادآور می‌شود.
برخی سارقان در هنگام سرقت موبایل صدمات جبران‌ناپذیری به مال‌باختگان وارد کرده و در مواردی با چاقو آنها را تهدید یا ضرباتی وارد کرده‌اند. در تازه‌ترین گزارش در این مورد رییس کلانتری ۱۰۹ بهارستان از دستگیری سارق موبایل‌قاپی خبر داد که مال‌باختگان را با اسپری اشک‌آور مصدوم می‌کرد.
براساس یک گزارش دیگر اواخر مهرماه امسال عوامل گشت کلانتری ۱۰۹ بهارستان در حین گشت‌زنی متوجه سروصدای خانمی و کشیده‌شدن وی توسط راکب یک موتورسیکلت روی زمین شدند که در بررسی اولیه مشخص شد که راکب موتور قصد قاپیدن گوشی وی را داشت.
وی با بیان اینکه ماموران دریافتند که «محمدرضا» ۲۱ ساله سابقه شرارت و سرقت نیز در پرونده خود دارد، گفت: این فرد پس از دلالت به کلانتری، اعتراف کرد که در حال مستی، قصد سرقت گوشی همراه را داشت.
رییس کلانتری ۱۰۹ بهارستان با بیان اینکه این متهم در ادامه معترف شد که برای قاپیدن گوشی شهروندان در سطح شهر تردد کرده و وقتی که مال‌باخته برای بازپس گرفتن گوشی به دنبال او می‌دوید، با زدن اسپری اشک‌آور از محل متواری می‌شد، گفت: این فرد معترف شد که اموال مسروقه را به یک مال‌خر فروخته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا