دسته‌بندی نشده

افشای ابعاد جدیدی ازحمله سایبری به کاخ سفید

افشای ابعاد جدیدی ازحمله سایبری به کاخ سفیدشبکه خبری دولت الکترونیک- اطلاعات شخصی هفت درصد از آمریکایی‌ها به سرقت رفته است!

پس از گذشت یک هفته از حمله سایبری به کاخ سفید و استعفای مدیر بخش پرسنلی این کاخ، مشخص شد که اطلاعات ۲۲.۱ میلیون نفر آمریکایی یعنی حدود هفت درصد جمعیت این کشور به سرقت رفته و در اختیار هکرها قرار گرفته است.
به گزارش رویترز، هفته پیش اطلاعات تعداد زیادی از پیمانکاران دولت آمریکا و کارکنان کاخ سفید توسط هکرهایی که احتمال داده می شود چینی باشند، به سرقت رفت.
اینک پس از گذشت یک هفته همچنان تبعات این حمله که برای آمریکایی ها بسیار سنگین بوده خبرساز است. پس از استعفای مدیر بخش پرسنلی کاخ سفید، اینک مشخص شده تعداد قربانیان این حمله سایبری میلیون ها نفر بیش از تعداد تخمین زده شده است.
در گزارش منتشر شده روز گذشته اداره امور پرسنلی آمریکا (OPM)، مشخص شده که داده های سرقت شده از شبکه های رایانه ای مشتمل بر شماره های امنیتی و اطلاعات حساس دیگر تا ۲۱.۵ میلیون نفر را که به نوعی تحت بررسی های امنیتی دولت امریکا از سال ۲۰۰۰ به این طرف بوده اند را نیز در بر می گیرد.
این رقم را باید به ۴.۲ میلیون نفری که اکنون یا پیشتر برای دولت فدرال آمریکا کار می کرده اند و اطلاعاتشان به سرقت رفته اضافه کرد.
اطلاعات این عده بر اساس گزارش OPM در حمله ای جداگانه ولی مرتبط هک شده است. با احتساب وجود افرادی مشترک در هر دو گروه می توان گفت اطلاعات ۲۲.۱ میلیون نفر آمریکایی یعنی حدود ۷ درصد جمعیت آمریکا به سرقت رفته و در اختیار هکرها قرار گرفته است.
کارشناسان امنیتی حمله سایبری اخیر به کاخ سفید را به واسطه مقیاس، اهمیت و حساسیت بالای اطلاعات دزدیده شده، یکی از مخرب ترین هک های تاریخ فناوری دیجیتال می دانند.
گفتنی است مقامات دولتی آمریکا بر اساس شواهدی که ادعا می کنند به دست آورده اند، در اظهارات غیررسمی خود بارها چینی ها را مظنون نخست این حمله سایبری معرفی کرده اند ولی در مقابل وزیر امور خارجه چین با رد تمام این اتهامات این گفته ها را برمبنای «منطقی پوچ» خوانده است.

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا