دسته‌بندی نشده

امکان دسترسی هکرها به گوشی نیم میلیارد کاربر جهان

«اتحادیه جهانی مخابرات» وابسته به سازمان ملل متحد که دفتر مرکزی آن در شهر ژنو سوییس واقع شده است، توضیح داد که حفره امنیتی جدید می‌تواند اثر گسترده و قابل ملاحظه‌ای برجا بگذارد.

 

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,  یکی از گروه‌های وابسته به سازمان ملل متحد از دولت‌های سراسر جهان خواست که طی برنامه‌های امنیت سایبری خود یک پیام هشداردهنده به کاربران ارسال کنند و آسیب‌پذیری گسترده‌ای در فناوری تلفن‌همراه را که می‌تواند دسترسی از راه دور هکرها به گوشی بیش از نیم میلیارد نفر در جهان را فراهم کند به آنها اطلاع دهند.
این حفره امنیتی که توسط یک مرکز امنیتی کشف شده است به هکرها امکان می‌دهد از راه دور کنترل تلفن‌همراه را در دست بگیرند و به طور کامل به سیم‌کارت کاربر دسترسی داشته باشند.
«آزمایشگاه تحقیقات امنیتی برلین» که یافته جدید خود را در کنفرانس Black Hat مطرح کرد، توضیح داد که هکرها می‌توانند با استفاده از سیم‌کارت‌های کاربران به جرایم مالی خود دست بزنند و یا جاسوسی الکترونیکی بکنند.
«اتحادیه جهانی مخابرات» (ITU) وابسته به سازمان ملل متحد که دفتر مرکزی آن در شهر ژنو سوئیس واقع شده است، نتایج تحقیقات این مرکز امنیتی را بررسی کرد و توضیح داد که حفره امنیتی یاد شده می‌تواند اثر گسترده و قابل ملاحظه‌ای برجا بگذارد.
«حمدون توره» (Hamadoun Touré) دبیرکل سازمان ITU در این خصوص گفت: «این یافته‌ها به ما نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید خطرهای ناشی از امنیت سایبری را کاهش دهیم».

گزارش دولت از توسعه بانکداری الکترونیکی در هشت سال گذشته منتشر شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا