دسته‌بندی نشده

امکان کنترل تلویزیون‌های سامسونگ با حرکات دست

امروزه با پیشرفت‌ صنعت سرگرمی‌‌ خانگی و تلویزیون‌ و فراگیر شدن تلویزیون‌های هوشمند و افزایش امکانات چند رسانه‌ای این دستگاه‌‌ها، نیاز به ایجاد روش‌های نوین برای ارتباط با این دستگاه‌ها، ضرورتی دو چندان پیدا کرده است.

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, در سال ۲۰۱۲ و همزمان با ارایه تلویزیون‌‌های هوشمند سری E، سامسونگ در حرکتی انقلابی شیوه‌هایی نوین برای ارتباط و استفاده از تلویزیون ارایه کرد.این شیوه‌های نوین که ترکیبی از چند روش متنوع برای ارتباط با تلویزیون است، تعامل هوشمند (Smart Interaction)  نام دارد.
تعامل هوشمند مجموعه‌ای از روش‌های نوین، راحت، سرگرم‌کننده و در عین حال کارآمد برای ارتباط با تلویزیون است.
این شیوه‌ها شامل کنترل حرکتی (Motion Control)، کنترل صوتی (Voice Control) و تشخیص چهره (Face Recognition) می‌باشند و به طور کلی نحوه تعامل ما را با دستگاه‌های سرگرم‌کننده متحول کرده‌اند.
در سال ۲۰۱۳ تعامل هوشمند سامسونگ به واسطه پیشرفت‌های زیادی که داشته، کارآمدتر شده است.
کنترل حرکتی به شما امکان می‌دهد بدون استفاده از هرگونه دستگاه جانبی و تنها با حرکات ساده و آشنای دست خود تلویزیون را کنترل کنید.
تنها کافی است پس از تنظیم زاویه دوربین تلویزیون، دست خود را از فاصله مناسب (یک تا ۵ متر) روبه‌روی تلویزیون نگه دارید. تلویزیون به صورت خودکار دست شما را شناسایی می‌کند و یک اشاره‌‌گر مانند اشاره‌‌گر ماوس کامپیوتر روی صفحه تلویزیون پدیدار می‌‌شود.
این اشاره‌‌گر حرکات دست شما را دنبال می‌کند تا بتوانید آن را روی قسمت مورد نظر قرار دهید. بعد از آن، برای انتخاب قسمت مورد نظر خود دست خود را مشت و سپس باز کنید.


برای برگشت به صفحه قبلی نیز کافی است دست خود را بر‌عکس عقربه‌‌های ساعت به ‌صورت نیم‌‌دایره حرکت دهید.
از امکانات جدیدی که به کنترل حرکتی تلویزیون‌های سامسونگ در سال ۲۰۱۳ اضافه شده، می‌توان به شناسایی همزمان هر دو دست اشاره کرد.
 این امکان بیشتر در هنگام تماشای عکس کاربرد دارد و با کمک آن می‌توانید با دو دست خود حرکاتی مانند بزرگ‌نمایی، کوچک‌نمایی و چرخاندن عکس‌ها را انجام دهید.
حرکت ورق زدن صفحات اسمارت هاب (Flip) امکان دیگری است که به تازگی به تعامل هوشمند سامسونگ اضافه شده  است. با این امکان می‌توان با حرکت چپ به راست دست یا برعکس در بین پنل‌های اسمارت هاب تلویزیون سامسونگ به بخش‌های مختلف آن دسترسی پیدا کرد.
 این در حالی است که کنترل حرکتی سال ۲۰۱۲ این شرکت به گونه‌ای طراحی شده بود که باید حتما دست در زاویه ۹۰ درجه قرار می‌گرفت تا تلویزیون آن را شناسایی کند.
 ولی با پیشرفت دوربین تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ در سال ۲۰۱۳، این تلویزیون حتی در زاویه ۴۵ درجه نیز می‌تواند دست شما را شناسایی کند.
 به هر حال، انجام این حرکات ساده، استفاده از امکانات متنوع تلویزیون را بسیار راحت‌تر و سرگرم‌‌کننده‌تر کرده است. ناگفته نماند که با استفاده از کنترل حرکتی امکان تجربه سرگرمی‌های بیشتر نیز افزایش می‌یابد.
همانطور که در سال ۲۰۱۲، انجام بازی Angry Birds در صفحه نمایش بزرگ تلویزیون، آن هم با حرکات دست لذتی خاص به کاربر می‌داد.
کنترل صوتی یکی دیگر از نوآوری‌های سامسونگ در زمینه تعامل بیشتر با تلویزیون‌های هوشمند است. در این قابلیت، تلویزیون از طریق گیرنده‌های صوتی، صدای شما را تشخیص می‌دهد و دستورات شما را اجرا می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا