دسته‌بندی نشده

اولین شهرک فناوری مجازی آغاز به کار کرد

اگنا – مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران از آغاز به کار شهرک فناوری ICT مجازی از امروز خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار ایسنا، علی سلیمانی دیروز- دوشنبه – در نشست هماهنگی و تعامل با صنایع کوچک با بیان اینکه صنایع کوچک، یک تقسیم‌بندی بین صنایع نیست، اظهار کرد: این حوزه یک مفهوم، خلاقیت و نوآوری برای کارآفرینی است که در دنیا نیز کمک زیادی به اشتغال و ارزش افزوده کرده‌ است.

 

وی افزود: باید به صنایع کوچک به عنوان یک بنگاه اقتصادی نگاه کنیم که تعدادی از مدیران در تخصص‌های مختلف درباره آن فکر می‌کنند.

 

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران با بیان این که در تعریف جهانی، صنایع با بیش از ۵۰۰ نفر جزو صنایع بزرگ شناخته می‌شوند، ادامه داد: اگر بخواهیم این تعریف را مد نظر قرار دهیم تعداد صنایع بزرگ ما در کشور بسیار کم است.

 

به گفته سلیمانی از چارچوب‌های فکری و تئوری گذشته‌ایم و اکنون باید شاهد یک حرکت و عمل در این حوزه باشیم.

 

وی با اشاره به تشکیل اولین نشست تعامل و هماهنگی با صنایع سراسر استان تهران با حضور۷۰ واحد تولیدی اظهار کرد: برای این واحدها کارت صادر خواهیم کرد و از این پس واحدهای تولیدی هر جایی که مراجعه کنند، شناسنامه دارند که شاخه فعالیت‌شان نیز در آن مشخص شده‌ است.

 

سلیمانی با اشاره به آغاز فعالیت شهرک فناوری ICT مجازی از امروز گفت: تا کنون هفت شهرک فناوری در کشور ساخته شده که در تهران نیز این شهرک مصوب سال ۱۳۸۷ است و کار خود را از امروز به صورت مجازی آغاز می‌کند.

 

وی ادامه داد: بر این باوریم که در حوزه صنایع کوچک و متوسط تنها نیاز به ساخت شهرک یا امکانات فیزیکی نداریم و شاید بتوان در شبکه مجازی این امکانات را ایجاد کرد و حمایتها نیز از این کسب و کارها به صورت مجازی انجام شود.

 

به گفته سلیمانی ضریب نفوذ این شهرک‌ها در صنایع کوچک نیز امروز تبیین خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا