فاجعه دست بردار شرکت اچ تی سی نیست!

شرکت اچ تی سی به عنوان سازنده اولین گوشی اندرویدی، وضعیت بسیار نابسامانی دارد. فاجعه در شرکت اچ تی سی تا جایی پیش رفته که میزان ضرردهی سالیانه آن را برای نخستین مرتبه به 80 درصد رسانده است!

 

اچ تی سی به تازگی گزارش درآمد خود در ماه سپتامبر (شهریور – مهر) را اعلام کرده است. همانطور که انتظار داریم، تغییری در مسیر نزولی دارای شیب زیاد شرکت اچ تی سی ایجاد نشده و این گوشی‌ساز تایوانی قدیمی، همچنان در حال ضرردهی است.

شرکت اچ تی سی در سراشیبی سقوط

درآمد شرکت اچ تی سی در این ماه برابر 40.64 میلیون دلار بوده است. این میزان نه تنها در مقایسه با درآمد ماه قبل به میزان 9.57 درصد کاهش پیدا کرده است، بلکه از نظر کاهش درآمد سالیانه، سقوط 80.71 درصدی را نشان می‌دهد! به این ترتیب اچ تی سی مرتبه‌ای دیگر در زمینه ضرردهی رکوردشکنی کرده است.

درآمد شرکت اچ تی سی در سال 2018 تا امروز برابر 634 میلیون دلار بوده است که در مقایسه با آمار 1.5 میلیارد دلاری اعلام شده در سال گذشته، از سقوط 57 درصدی خبر می‌دهد. از دست دادن نزدیک به یک میلیارد دلار طی یک سال، فاجعه‌ای بزرگ برای یک شرکت تجاری تلقی می‌شود.

اچ تی سی ابتدای تابستان امسال اعلام کرد برای کاهش هزینه‌ها، نزدیک به 1500 نفر از کارمندانش را اخراج خواهد کرد. سازنده اولین گوشی اندرویدی در حالی با سقوط 80 درصدی درآمد رو به شده که تازه‌واردهایی همچون اچ ام دی گلوبال، با کمتر از دو سال فعالیت در بازار موبایل، اکنون در جمع ده گوشی‌ساز برتر دنیا قرار دارند.


Loading...