دو اپلیکیشن جدید گوگل برای کمک به افراد ناشنوا و کم شنوا معرفی شد

 

اگنا-اپلیکیشن-گوگل-ناشنواگوگل به تازگی دو اپلیکیشن جدید برای افراد ناشنوا و کم شنوا معرفی کرده است. قابلیت‌های اصلی این دو اپلیکیشن امکان تبدیل صوت به نوشتار به صورت زنده و تقویت صدای پخش شده است. این دو اپلیکیشن جدید گوگل به جهت آسان‌سازی تعامل با تجربه کاربری سیستم عامل موبایل اندروید و ابزارهای آن فراهم شده تا افراد با محدودیت‌های شنوایی مختلف، توانایی درک بهتر خروجی‌های صوتی را به شکل رساتر یا با تبدیل به متن با امکان خواندن به جای شنیدن داشته باشند.

قابلیت جدید گوگل یعنی تبدیل گفتار به نوشتار به صورت آنلاین و بر پایه فناوری ابری، محتوای صدای وارد شده را تشخیص داده و در نهایت کلام‌های دریافت شده از صوت را به شکل نوشتار به نمایش می‌گذارد.

با این قابلیت می‌توان به صورت همزمان، صحبت‌های فرد دیگری را به شکل متن برای فرد ناشنوا یا کم شنوا تبدیل کرد. برای این کار نیاز به دانش فنی یا تجهیزات خاصی نخواهد بود و تنها با استفاده از میکروفون گوشی می‌توان محتوای دریافت شده را تبدیل کرد.

به لطف سرویس جدید گوگل، افراد ناشنوا و کم شنوا خواهند توانست تا با استقلال بیشتری با دیگران ارتباط برقرار کنند.

 

نکته قابل تحسین اپلیکیشن تبدیل گفتار به نوشتار لحظه‌ای، پشتیبانی بیش‌ از 70 زبان و گویش است. همچنین دیگر نیازی به ضبط محتوای صوتی برای ارتباط با فرد دارای مشکل شنوایی نیست و می‌توان با استفاده از قابلیت پیا‌م‌رسانی در قالب متن، با وی ارتباط برقرار کرد.

امکان بهبود دقت تبدیل صحیح گفتار به نوشتار با استفاده از اتصال یک میکروفون خارجی وجود دارد. این اپلیکیشن از هم اکنون در دسترس است و با دادن مجوز دسترسی و شخصی‌سازی تنظیمات برنامه بر اساس زبان پیش‌فرض و موارد جانبی، امکان استفاده از آن وجود دارد. البته نسخه کنونی به شکل آزمایشی و محدود عرضه شده است و به زودی شاهد عرضه نسخه رسمی از آن در فروشگاه اپلیکیشن گوگل خواهیم بود.

اپلیکیشن دوم یک ابزار تقویت کننده صدا است که ابتدا در کنفرانس گوگل I/O سال گذشته عرضه شد. این ابزار کمک می‌کند تا صدا به شکل رساتر و آسان‌تر برای شنیدن‌ دریافت شود. از سرویس تقویت کننده صدا می‌توان بر روی دستگاه‌های اندرویدی به همراه یک هدفون متصل، استفاده کرد. کاربرد هدفون به جهت فیلتر کردن نویزهای جانبی و تقویت صدای دریافت شده است.

این اپلیکیشن با تشخیص صداهای با شدت کم و زیاد، موارد خفیف را تقویت خواهد کرد بدون این که صداهای حاد را دستکاری کند تا موارد کم‌صدا به میزان موارد بلند شنیده شوند.

در این اپلیکیشن امکان سفارش‌سازی تنظیمات بهینه‌سازی صدا توسط کاربر وجود دارد. یک گزینه جانبی در کنار تقویت صدای خفیف وجود دارد که به کاربر کمک می‌کند تا صداهای غیر ضروری و پس‌زمینه را شناسایی کرده به میزان حداقل برساند تا شنیدن صداهای مورد نیاز را مختل نکنند. این اپلیکیشن هم اکنون در فروشگاه اپلیکیشن گوگل در دسترس است و دستگاه‌های اندرویدی دارای نسخه 9.0 یا بالاتر این سیستم عامل می‌توانند از خدمات این اپلیکیشن بهره ببرند.

همچنین هر دو اپلیکیشن علاوه بر امکان نصب از طریق فروشگاه اپلیکیشن گوگل، به طور پیش‌فرض در دستگاه‌های گوگل پیکسل در دسترس خواهند بود.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

Loading...