دسته‌بندی نشده

اپل پنج هزار درخواست شنود از مقامات امنیتی آمریکا دریافت کرده‌است

 

 

 

شرکت اپل می‌گوید در شش ماه گذشته بین ۴ تا ۵ هزار درخواست رسمی از مقامات امنیتی ایالات متحده برای شنود اطلاعات مشتریان دریافت کرده‌است.

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک، در هفته گذشته و در پی رسوایی برنامه شنود دیجیتالی آژانس امنیت ملی آمریکا، دو شرکت مایکروسافت و فیس‌بوک نیز گزارشی از تعداد درخواست‌های شنود مقامات امنیتی آمریکا منتشر کردند.

شرکت اپل در بیانیه‌ای اعلام کرده که از دولت آمریکا اجازه انتشار تعداد درخواست‌های شنود را دریافت کرده‌است.

در این بیانیه آمده که مقامات امنیتی آمریکا بین اول دسامبر ۲۰۱۲ تا ۳۱ می ۲۰۱۳ از شرکت اپل خواسته‌اند اطلاعات جمع آوری شده از ۹ تا ۱۰ هزار محصول اپل که در اختیار مشتریان است را به آن‌ها تحویل دهد.

اپل در مورد ماهیت درخواست‌ها می‌گوید که اکثر این درخواست‌ها با هدف جلوگیری از سرقت، قتل، جستجوی افراد گمشده یا جلوگیری از خودکشی شهروندان آمریکایی انجام شده‌است.

در این بیانیه آمده که پیام‌های ارسالی در سرویس iMessage و تماس‌های FaceTime توسط کدگذاری ویژه‌ای محافظت می‌شود و حتی شرکت اپل هم نمی‌تواند آن‌ها را شنود کند.

به تازگی اطلاعاتی در مورد برنامه گسترده سازمان‌های امنیتی آمریکا از جمله آژانس امنیت ملی این کشور منتشر شده که موجی از نگرانی در بین مردم و فعالان حریم خصوصی ایجاد کرده‌است.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا