دسته‌بندی نشده

ایران آماده عضویت در شورای حکام اتحادیه جهانی مخابرات

ایران برای حضور در اجلاس سران مختار اتحادیه جهانی مخابرات آماده می‌شود. جایی که تصمیمات چهار سال آینده دنیای مخابرات رقم می‌خورد و تلاش می‌کند با ارائه پیشنهاد و مشارکت در تصویب قطعنامه‌ها منافعی را برای کشور بدست آورد.

خبرگزاری فارس: ایران آماده عضویت در شورای حکام اتحادیه جهانی مخابرات

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, اتحادیه جهانی مخابرات (ITU)  به طور رسمی و بین‌المللی، ۴ اجلاس مهم دارد. مهم‌ترین اجلاس پیش‌رو اجلاس سران مختار (نمایندگان مختار) است که در سال ۲۰۱۴ در کشور کره برگزار خواهد شد.

در این اجلاس قطعنامه‌ها و اساسنامه‌های چهار سال آینده اتحادیه جهانی مخابرات مشخص می‌شود.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران  ایران نیز مانند دوره‌های قبل در این اجلاس شرکت خواهد کرد. این وزارتخانه تلاش می‌کند تا با ارائه پیشنهاد و مشارکت در تصویب قطعنامه‌ها، منافعی را برای کشور بدست آورد. برای مثال تلاش‌ می‌کنند با حضور و رایزنی، افرادی که با نظرات کشور ما همسویی دارند، برای مسئولیت‌های ITU انتخاب شوند.

ایران علاوه بر این برای کسب نتیجه بهتر، در تلاش برای عضویت در شورای حکام ITU و شورای عالی رادیویی RRB (یکی از زیرمجموعه‌های کاری اتحادیه جهانی مخابرات) است.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در قالب ۳ گروه کاری متشکل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، سازمان فناوری اطلاعات و شرکت ارتباطات زیرساخت، خود را برای شرکت در این اجلاس آماده می‌کند.

برای این منظور مجموعه‌ای از گروه‌های مطالعاتی تشکیل شده است. این گروه‌ها اسناد و مصوبات اجلاس سران مختار را مطالعه می‌کنند و پیشنهادهایی که قرار است توسط ایران در این اجلاس مطرح شود را می‌نویسند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا