دسته‌بندی نشده

ایسر جای پای خود را در دنیای پردازش ابری محکم می‌‏کند

ایسر جای پای خود را در دنیای پردازش ابری محکم می‌‏کند

شرکت ایسر (Acer) اعلام کرده است برای بازیابی موقعیت خود در بازار رایانه‏‌های شخصی قصد دارد بر حوزه خدمات و نرم‌‏افزارهای پردازش ابری تمرکز کند.

به گزارش شبکه خبري دولت الکترونيک از همکاران سیستم و به نقل از وب‌‏سایت pcworld، شرکت ایسر از تصمیم خود برای عرضه محصولات مبتنی بر پردازش ابری در نوت‏بوک‏‌ها، تبلت‏‌ها و گوشی‏‌های هوشمند خود خبر داده است. 

این شرکت تصمیم گرفته است مجموعه‏‌ای از این محصولات را که «ابرهای خودتان را بسازید» (Build Your Own Cloud) نام دارد، بر روی ابزارهای رایانه‌‏ای خود عرضه کند. 

هنوز جزئیات بیشتری درباره این تصمیم منتشر نشده است، اما یکی از سخنگویان ایسر گفته است این شرکت قصد دارد اپلیکیشن‏‌های تحت پردازش ابری موجود خود را نیز ارتقا دهد.

این تصمیم اگرچه به تازگی علنی شده است، اما چندان جدید نیست. ایسر دو سال پیش، شرکت آمریکایی iGware را که نرم‌‏افزارهای مورد نیاز پلت‏فرم پردازش ابری این شرکت تایوانی را تولید می‌‏کرد، خریداری کرده بود. 

افزایش اقبال کاربران به خدمات پردازش ابری و استفاده از خدماتی مثل دراپ باکس از جمله مهم‌ترین دلایلی است که شرکت‏‌های عرضه‏‌کننده محصولات رایانه‌‏ای را به سمت سرمایه‏‌گذاری در حوزه فناوری پردازش ابری سوق داده است.

برخی رقبای ایسر، مثل لنوو و ایسوس نیز از جمله عرضه‌‏کنندگان محصولات رایانه‏‌ای هستند که تمرکز خود را بر خدمات پردازش ابری افزایش داده‏‌اند. 

گزارش‏‌ها حکایت از آن دارد که بیشترین ضرر و زیان بازار رایانه‏‌های شخصی در این اواخر متوجه شرکت ایسر بوده است. 
تمرکز این شرکت بر نوت‏بوک‏‌های مصرفی و شخصی یکی از مهم‌ترین دلایل این ضرر و زیان اعلام شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا