دسته‌بندی نشده

اینترانت کشور ۲۰ ترابیت می‌شود

اگنا – مدیر عامل شرکت زیرساخت گفت: ظرفیت IP داخلی قرار است طی دو سال آینده با رشد ۸.۳ برابری به ۲۰ ترابیت بر ثانیه برسد.خسروی

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمود خسروی در مراسم افتتاح هاب ماهواره‌ای ایران (هما) اشاره‌ای به اقدامات انجام شده شرکت ارتباطات زیرساخت در دو سال گذشته داشت و اظهار کرد: در دو سال گذشته علی‌رغم اینکه از منظر امکانات همچون دولت قبل بودیم اما توانستیم به توفیقات خوبی دست یابیم که این نشان از تفاوت اولویت‌ دولت‌ها دارد. به عنوان مثال در این مدت زمان ۴۷۰۰ کیلومتر فیبرنوری کشیده شده است.

وی عنوان کرد: پروژه‌های مربوط به گردنه حیران حدود هفت یا هشت سال روی زمین مانده بود اما علاوه بر آن بسیاری از کارهای مانده دیگر را هم انجام دادیم.

او افزود: در لایه انتقال ۴۵۰ هزار لینک E1 داشتیم که اکنون با رشد ۲٫۹ برابری به یک میلیون و ۳۳۵ هزار لینک رسیده است. قرار است این لایه در دو سال آینده نیز به ۱۲ میلیون لینک E1 مجهز شود.

مدیر عامل شرکت زیرساخت گفت: اگر می‌خواستیم طبق قوانین قبلی کشور عمل کنیم شاید چنین کارهایی تا ۸ سال آینده نیز اجرایی نمی‌شد زیرا تنها اجازه ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری داشتیم اما ماده واحده مجلس روند را تسهیل کرد و تنها سال گذشته ۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کردیم.

وی همچنین خاطر نشان کرد: ظرفیت شبکه IP داخلی از ۶۴۰ به ۲ هزار و ۴۰۰ گیگابیت بر ثانیه رسید. قرار است این ظرفیت طی دو سال آینده با رشد ۸٫۳ برابری به ۲۰ ترابیت بر ثانیه برسد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا