اپلیکیشناخبارامنیت و پدافند سایبریانتخاب سردبیرفناوری های نونقد و بررسی

اینترنت اکسپلورر هنوز توسط میلیون‌‌ها کاربر در سراسر جهان استفاده می‌شوداینترنت اکسپلورر هنوز توسط میلیون‌‌ها کاربر در سراسر جهان استفاده می‌شود

به گزارش پایگاه خبری اگنا به نقل از  techradar، گزارش‌های به دست آمدره از مرکز Lansweeper نشان می‌دهد که نزدیک ۴۷ درصد از به دلیل استفاده از اینترنت اکسپلورر به عنوان مرورگر اصلی خود نیاز به به روز رسانی دارند. این مقدار معادل میلیون‌‌ها کامپیوتر در محیط خانگی و کاری است.

مایکروسافت به زودی پشتیبانی از اینترنت اکسپلورر ۱۱ را به پایان می‌رساند و به این ترتیب کاربران می‌بایست به زودی مرورگر خود را به مایکروسافت اج به روز کنند تا از حملات سایبری احتمالی در امان باشند. به این ترتیب حدود ۹ میلیون دستگاه به به روز رسانی نیازمند خواهند بود.

مایکروسافت چندین بار به کسب و کارها هشدار داده است که اینترنت اکسپلورر به زودی به صورت رسمی بازنشست خواهد شد اما بسیاری از این کمپانی‌‌ها هنوز برنامه‌ای برای انتقال به مرورگر جایگزین ندارند. مایکروسافت برای اولین بار در اوت ۲۰۲۰ اعلام کرد که به زودی پشتیبانی از اینترنت اکسپلورر برای همیشه لغو می‌شوند و از آن زمان تا کنون خدمات این مرورگر به ترتیب کم و کمتر شده است.

اینترنت اکسپلورر

جالب است بدانید که در این تحقیق ۷۹ درصد از کامیپوترها حتی از جدیدترین نسخه ویندوز ۱۰ نیز استفاده نمی‌کنند. این کمپانی دریافت که ویندوز ۱۰ نسخه ۲۰۰۴ محبوب‌ترین ساختی است که روی دستگاههای سازمآن‌های مورد مطالعه استفاده می‌شود. این بسیار خطرناک است و کاربران همیشه باید به روز‌ترین نسخههای ویندوز را استفاده کنند چرا که تمامی به روز رسانیهای مهم امنیتی برای جدید‌ترین نسخه‌‌ها عرضه می‌شوند.

رول دکنوت به عنوان مدیر ارشد استراتژی در Lansweeper اظهار داشته است که: «از نظر ما تعجب‌آور نیست که فقط یک پنجم دستگاه‌های ویندوز ۱۰ روی آخرین نسخه هستند، یا اینکه اینترنت اکسپلورر بر بسیاری از آن‌ها تأثیر خواهد گذاشت.»

او در ادامه اشاره کرد:«ممکن است دلایل زیادی برای تاخیر سازمآن‌ها در به روز رسانی وجود داشته باشد که از جمله آن‌ها می‌توان به محافظه‌کارانه‌تر بودن، داشتن مسائل مبرم‌تر برای رسیدگی، یا مشاهده نکردن نسخههای سیستم عاملهای مورد استفاده اشاره کرد. وقتی پشتیبانی اینترنت اکسپلورر ۱۱ در نهایت به پایان برسد، سازمآن‌ها به مرور کلی هر دستگاهی که در اختیار دارند نیاز خواهند داشت. بدون این داده ها، آن‌ها آسیب پذیر خواهند ماند.»

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا