دسته‌بندی نشده

بازار نیویورک به استقبال اولین شبکه اجتماعی رفت.

 LinkedIn به عنوان اولین سایت اجتماعی در بازار بورس نیویورک عرضه شد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, قیمت اولیه هر سهم ۴۵ دلار تعیین شده بود که در سه دقیقه اول به ۸۹ دلار رسید. در طول ساعات معامله، ارزش هر سهم به ۱۱۵ دلار نیز رسید و در پایان معاملات روز اول، در ۱۰۴ دلار ایستاد. بدین ترتیب این سایت اجتماعی حدود ۵/۸ میلیارد دلار ارزش‎گذاری شده است.

سایت اجتماعی LinkedIn مشابه سایت اجتماعی Facebook است ولی بیشتر برای ارتباطات کاری و شغلی استفاده می‎شود و کاربران این سایت، کارمندان، مدیران و دیگر افراد شاغل هستند.

این اولین تجربه در عرضه سهام سایت‎های اجتماعی به سرمایه‎گذاران در بازار بورس است و مطمئناً باعث تشویق هرچه بیشتر سایت های مشهوری چون Facebook و Twitter برای عرضه در بازار سهام خواهد شد. بسیاری از کارشناسان پیش‎بینی می‎کنند که Facebook در یکسال آینده، آماده عرضه در بورس خواهد شد و با توجه به استقبال بازار سهام LinkedIn، ارزش سهام Facebook بیش از ۷۰ میلیارد دلار تخمین زده می‎شود.

در همین حال، برخی منتقدان نیز خاطرات تلخ بازار حبابی com. را در اوایل دهه ۲۰۰۰ مطرح می‎کنند که باعث سقوط ناگهانی ارزش شرکت‎های اینترنتی و نابودی بسیاری از آنها برای همیشه شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا