دسته‌بندی نشده

بازگشت یک تروجان قدیمی به فضای مجازی

محققان امنیتی می‌گویند تروجان پویزن اوی که سالها کاربران اینترنت را آزار می داد با تغییر و تحولاتی مجددا در فضای مجازی فعال شده است.

خبرگزاری فارس: بازگشت یک تروجان قدیمی به فضای مجازی

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, کارشناسان موسسه امنیتی فایرآی می‌گویند این تروجان که توسط یک باند هکری به نام MoleRats  به کار گرفته شده حملات خود را به خصوص متوجه منطقه خاورمیانه کرده است.

نسخه اولیه این تروجان در سال ۲۰۱۲ عرضه شد و در اولین گام با حمله به سایت‌ها و شبکه‌های رایانه‌ای مهم دولتی در فلسطین و مناطق اشغالی تحت کنترل رژیم صهیونیستی حجم زیادی از اطلاعات را به سرقت برد.

تروجان یاد شده و تروجان دیگری به نام XtremeRAT با توسعه دامنه حملات خود به سایت‌های دولتی در انگلیس نیز حمله کردند و مشکلات فراوانی را به بار آوردند. حجم اطلاعات به سرقت رفته از این طریق بسیار فراتر از حد تصور اولیه بوده و به نگرانی‌ها در مورد تبعات تداوم حملات مذکور دامن زده است.

به گفته محققان فایرآی بدافزار مورد استفاده در این حملات دارای مشخصات منحصر به فردی است که شناسایی ردگیری و مقابله با آن را دشوار می سازد. ارتباطات این تروجان با سرور فرمان و کنترل آن به گونه ای بسیار ایمن صورت می گیرد و همین مساله شناسایی طراحان واقعی آن را بسیار دشوار نموده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا