دسته‌بندی نشده

برای اولین بار: ایران در بین ارسال کنندگان بزرگ هرزنامه

هرزنامهشاید اکثر هرزنامه های دنیا ساخت آمریکا نباشند ولی بیشتر آنها از کامپیوترهای کاربران آمریکایی ارسال می شوند.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک، برای اولین بار نیز نام کشور ایران در بین ۱۲ ارسال کننده بزرگ هرزنامه قرار گرفته است.

براساس آخرین آمار منتشر شده از سوی شرکت امنیتی Sophos، کشور آمریکا دوباره جایگاه اول را در بین کشورهای جهان بعنوان بزرگترین ارسال کننده هرزنامه (Spam) کسب کرده و در سه ماهه گذشته نزدیک به یک پنجم از هرزنامه های جهان از طریق کامپیوترهای موجود در خاک آمریکا به اقصی نقاط جهان ارسال شده اند.

 

۱٫ USA ۱۸٫۳%
۲٫ China ۸٫۲%
۳٫ India ۴٫۲%
۴٫ Peru ۴٫۰%
۵= France ۳٫۴%
۵= S. Korea ۳٫۴%
۵= Italy ۳٫۴%
۸= Taiwan ۲٫۹%
۸= Russia ۲٫۹%
۱۰٫ Spain ۲٫۸%
۱۱٫ Germany ۲٫۷%
۱۲٫ Iran ۲٫۶%
Other ۴۱٫۱%

در مقایسه با گزارش قبلی شرکت Sophos، کشور هند از جایگاه اول به سوم تنزل کرده و کشور چین به رتبه دوم در فهرست ۱۲ کشور بزرگ ارسال کننده هرزنامه رسیده است.

کشور ایران نیز با ۶/۲ درصد از کل هرزنامه های ارسال شده در جهان، رتبه ۱۲ را کسب کرده و برای اولین بار وارد این جدول ۱۲ تایی شده است.

اگر از نظر قاره های جهان این مقایسه را انجام دهیم، قاره آسیا همچنان رتبه اول را بعنوان بزرگترین ارسال کننده هرزنامه دارد و قاره آمریکای شمالی فقط در جایگاه سوم است. قاره اروپا جلوتر از آمریکا، در رتبه دوم قرار می گیرد.

 

 ۱٫ Asia ۳۶٫۶%
۲٫ Europe ۲۷٫۵%
۳٫ North America ۲۲٫۰%
۴٫ South America ۱۰٫۹%
۵٫ Africa ۲٫۶%
Other ۰٫۴%

البته باید یادآور شد که این ارقام و رتبه بندی مربوط به تعداد ارسال هرزنامه ها است و به هیچ عنوان نشان دهنده میزان تولید و ساخت هرزنامه در این کشورها نمی باشد.

کامپیوترهای آسیب پذیر که به درستی تنظیم نشده اند و یا با استفاده از انواع بدافزارها، از راه دور تحت کنترل افراد بیگانه در آمده اند، منابع ارسال هرزنامه ها بشمار می آیند. اقدامی که اغلب کاربران و صاحبان آن کامپیوترها از آن بی خبر هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا