دسته‌بندی نشده

برخورد با مجرمان فضای مجازی درست انجام نمي شود

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حرکت‌های غیرمطلوب در فضای مجازی گفت: قوه قضاییه به دلیل کمبود مواد قانونی در برخورد با مجرمین این حوزه، نیازمند قانون جامعی در این زمینه است.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,  حجت‌الاسلام والمسلمین احمد سالک در نشست مشترک با رییس و اعضای گروه‌های علمی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس افزود: امروز حرکت‌های غیرمطلوب در فضای مجازی صورت می‌گیرد و قوه قضاییه به دلیل کمبود مواد قانونی در برخورد با مجرمین حوزه مجازی مشکل دارد لذا نیازمند به قانونی هستیم که در مقابل جرم‌های فضای مجازی بایستد.
سالک افزود: آسیب‌های فضای مجازی باید بررسی و جرم‌های آن را نیز شناسایی و متناسب با آن مواد قانونی را تامین
کنیم.
وی با اشاره به ضرورت بررسی آسیب‌های اجتماعی جامعه در مساله فرهنگ، گفت: توقع از حوزه علمیه قم و مرکز تحقیقات اسلامی مجلس است که با مبانی دینی و ارزشی برای مقابله با این آسیب‌ها چاره‌اندیشی می‌کند.
وی با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی مانند خوره جامعه را از داخل تهی می‌کند و این اعلام خطری برای دستگاه‌های فرهنگی است، گفت: اگر فکر اساسی با شیوه‌های متناسب با ادبیات روز نشود دچار یک درون پوسیدگی خواهیم شد و اگر این درون پوسیدگی عمق پیدا کند با یک فشار از پا درمی‌آید.
سالک گفت: به نظر می‌رسد برای هسته اصلی فرهنگ داخل کشور در بعد فرهنگی باید سریع کار کرد و با کمک آحاد جامعه و هسته‌های اولیه خانواده و مراکز آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها و خود حوزه‌های علمیه کار بنیادین و جدی را دنبال کرد.
وی افزود: اگر این مسایل نیازمند دستورالعمل و فعالیت‌های دیگر است این باید رقم بخورد و یکی از مراکزی که می‌تواند با تکیه بر مبانی ارزشی این موضوع را تقویت کند مرکز تحقیقات اسلامی مجلس است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا