فیلم

بررسی فنی چندکاره SCX-4655 HM سامسونگ

روند الکترونیکی شدن دفاتر کار، تعدد دستگاه‌های الکترونیکی را موجب شد. دستگاه‌های تلفن و فکس، کپی و اسکنر روی میز ادارات، هر اتاق کار را به یک فروشگاه لوازم الکترونیکی تبدیل کرده بود، تا اینکه این چندکاره‌ها یا دستگاه‌های Multi-Function ارایه شد. MFPها یا چاپگرهای چندکاره، که به آنها MFD هم می‌گویند، که خدماتی مثل فکس، ایمیل، فتوکپی، پرینتر، اسکنر و تلفن را در یک دستگاه جمع می‌کنند، امروزه انتخاب اول برای استفاده در کسب‌وکارهای کوچک و متوسط به حساب می‌آیند. سامسونگ نیز در کنار برندهایی مثل HP، کونیکا منیولتا و کانن در زمینه طراحی و ارایه پرینترهای چندکاره فعال است. در این مطلب یکی از MFPهای جدید سامسونگ با نام SCX-4655 HN را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, 

طراحی
پرینتر چندکاره SCX-4655HN  دستگاهی جمع و جور و از نظر طراحی، ظریف و زیباست.
در بالای این دستگاه مطابق معمول MFP های بازار، در اسکنر (Scanner Lid) دیده می شود و کنترل پنل دستگاه به همراه صفحه کلید در سمت راست بدنه جلویی دستگاه قرار داده شده که قابل جابجایی و تنظیم مطابق نیاز کاربر است. روی این کنترل پنل، چراغ های عملکرد دستگاه با نور پس زمینه آبی، جلوه زیبایی به آن داده است. به همراه این دستگاه یک گوشی فکس/تلفن خاکستری رنگ هم ارایه می شود که در سمت چپ بدنه در محل تعبیه شده نصب می شود. محل کارتریج نیز دری دارد که از جلوی دستگاه باز می شود.
با نگاهی به پشت این دستگاه چندکاره، اتصالات و کانکتورهای آن را می بینیم که در پایین سمت چپ تعبیه شده است. پورت های USB و اترنت و سپس کانکتور خط تلفن و برق در این محل قرار دارد.
و اما درون بسته بندی این دستگاه، علاوه بر خود MFP، کابل برق، سیم تلفن، گوشی تلفن و DVD راهنما و درایور این محصول قرار داده شده است.

   امکانات و سخت افزار
چندکاره SCX-4655HN قابلیت های چاپ (سیاه و سفید)،کپی،اسکن وفکس را در اختیار شما می گذارد. براساس اطلاعات ارایه شده، سرعت چاپ آن ۲۴ برگ در دقیقه با وضوح ۱۲۰۰ در ۱۲۰۰ نقطه در اینچ و زبان چاپ آن spl است. درمورد اسکن نیز این دستگاه وضوحی تا حد ۴۸۰۰ در ۴۸۰۰ نقطه در اینچ ارایه می کند. قابلیت اسکنر این دستگاه انجام ۴۰ صفحه اسکن پی در پی است که اگر بخواهید از این امکان استفاده کنید باید اسناد مورد نظر را در ظرف مخصوصی که بالای اسکنر تعبیه شده، قرار بدهید. ظرفیت کاست کاغذ این پرینتر چندکاره ۲۵۰ برگ است.
یک پردازنده ۴۳۳ مگاهرتزی با حافظه رم ۱۲۸ مگابایتی هم برای چندکاره سامسونگ در نظر گرفته شده است.
نوع کاتریج این دستگاه نیز MLT-D است که تا  دو هزار و ۵۰۰ برگ چاپ جواب می دهد.  این دستگاه از طریق کابل شبکه و کانکتوری که در پشت آن تعبیه شده، قابلیت اتصال به شبکه های LAN را دارد.

  ویژگی ها
زمانی که این دستگاه برای کپی هر برگ سند لازم دارد بیش از ۱۰ ثانیه است که نمی توان آن را سریع ارزیابی  کرد و فرایند چاپ نیز کمی بیش از معمول طول می کشد، اما در مجموع با توجه به کیفیت بالا و امکاناتی که دستگاه ارایه می دهد، سرعت قابل قبولی است. در مورد وضوح عملی چاپ و اسکن نیز بررسی فناوران حاکی از خوانایی قابل قبول متون دارد.
فناوران این دستگاه چندکاره را به طور عملی در جریان تولید چند نسخه از روزنامه به کار گرفت و آن را تحت کار پرفشار بررسی کرد. این بررسی نشان داد که سرعت چاپ ادعایی شرکت سازنده بسته به صفحه ای که چاپ می شود، تقریبا قابل دستیابی است و در هر دقیقه ۲۳تا  صفحه چاپ انجام شد. ضمن اینکه دستگاه از نظر نرم افزاری نیز تطابق مناسبی با سیستم عامل ویندوز داشت. در شرایط کار در شبکه و ارسال صفحات از کاربرهای مختلف برای چاپ، موردی از خطا یا نیاز به حذف اسناد Spool شده مشاهده نشد.
چندکاره SCX-4655HN امکان eco print  برای صرفه جویی در تونر را فراهم می کند. ضمن اینکه چاپ دورو Duplex نیز امکان پذیر است.
یکی از ویژگی های نرم افزاری سامسونگ اعلام خودکار زمان پایان تونر کارتریج در صورت اتصال با تامین کننده کالاست. این ویژگی برای شرکت ها می تواند کارآمد باشد، البته نه در ایران!
در کل می توان گفت که پرینترچندکاره SCX-4655HN با توجه به برخورداری از گارانتی معتبر سام سرویس، قیمت مناسب (در حدود ۶۵۰ هزار تومان) ، عملکردهای متعددی، کیفیت بالا و اندازه و ابعاد مناسب، می تواند یک دستیار منشی کامل برای دفتر شما باشد و نیازهای شما را پاسخ بدهد. البته امکانات اتصال بی سیم به شبکه در نظر گرفته نشده ولی اگر نیاز به یک چندکاره تحت شبکه داشته باشید، SCX-4655HN یکی از انتخاب های شما محسوب می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا