دسته‌بندی نشده

برنامه‌های جادویی که غیرممکن را ممکن می‌کنند

برنامه‌های جادویی که غیرممکن را ممکن می‌کنندشبکه خبری دولت الکترونیک – استفاده از الگوریتم‌های هوشمندانه و روش‌های مبتکرانه در برخی اپلیکیشن‌ها آن‌ها را به شعبده و جادو شبیه می‌کند.

در بین برنامه‌ها یا اپلیکیشن‌های موجود در بازارهای دانلود، نرم‌افزارهایی هستند که تقریبا غیرممکن را ممکن می‌کنند و شاید توضیحات موجود درباره آنها کمی شبیه شعبده به نظر برسد اما این برنامه‌ها واقعا به وعده‌ای که می‌دهند، هرچقدر هم که شگفت‌انگیز باشد عمل می‌کنند.
 در این مطلب برخی از برنامه‌ها را که در نگاه اول تعجب کاربر را برمی‌انگیزند معرفی خواهیم کرد. 
در این اپلیکیشن‌ها هیچ جادویی وجود ندارد بلکه فقط یک سری الگوریتم فوق‌العاده هوشمندانه و یک سری روش مبتکرانه برای مفاهیم دشوار در آنها به کار رفته است.
۱- استارچارت و اپلیکیشن‌های نقشه‌برداری از آسمان: آیا می‌خواهید بدانید نام ستاره نورانی که در آسمان می‌بینید چیست؟ 
کافیست گوشی‌تان را به سمتش بگیرید و این احتمال وجود دارد که متوجه شوید که آن یک ستاره نیست و سیاره است! آیا می‌خواهید بدانید که آسمان شب برای مردم آن طرف کره زمین به چه شکل است؟ 
می خواهید بدانید که ستاره شما در آسمان کجاست؟ “استارچارت” تمام این‌ها را به شما خواهد گفت!
اگرچه اپلیکیشن‌های نقشه برداری از آسمان از اولین روزهای ظهور اندروید وجود داشته‌اند، اما هیچ یک به اندازه “استارچارت” که یک شاهکار تمام عیار و یک رصدخانه کامل است کاربران را تحت تاثیر قرار نداده‌اند. 
تنها با چند دقیقه کار با این اپلیکیشن درمی‌یابید که سازندگان آن عاشقان کارشان بوده‌اند.
اما اپلیکیشن‌های نقشه برداری از آسمان چه هستند؟ به بیان ساده آنها به شما این امکان را می‌دهند که با گوشی خود آسمان را تماشا کنید و نشان می‌دهد که دقیقا چه چیزی پشت ابرها پنهان شده است. 
شما می‌توانید ستاره‌ها و صورت‌های فلکی را بررسی و حتی مکان سیاره‌های نزدیک زمین را پیدا کنید.
با استارچارت می‌توانید یک رصدخانه را در جیب خود داشته باشید! استارچارت نمایشگر گوشی را به پنجره‌ای به سوی تمام آنچه که در کهکشان قابل رویت است تبدیل می‌کند. 
کافیست گوشی‌تان را به سمت آسمان بگیرید و “استارچارت” با استفاده از جی.پی.اس و دیگر فناوری‌های پیشرفته موقعیت تمام ستاره‌ها و سیاره‌هایی را که از زمین قابل رویت هستند محاسبه می‌کند و حتی در روشنایی روز به شما نشان می‌دهد که آنها دقیقا کجا قرار گرفته‌اند.
این اپلیکیشن تلفیقی از نقشه‌های موجود از کهکشان، اطلاعات جی.پی.اس و قطب نماست و با این اطلاعات، افرادی باهوش توانسته‌اند موقعیت دقیق ما و ستاره یا سیاره‌ای را که به آن نگاه می‌کنیم تعیین کنند.

منبع: ایسنا

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا