دسته‌بندی نشده

برنامه ۱۰۰ روزه وزارت ارتباطات برای دسترسی کاربران به پهنای باند ۲ مگ

یک منبع آگاه گفت: با شناسایی ظرفیت‌های تمام شرکت‌ها که می‌توانند پهنای باند ۲ مگابیت بر ثانیه را ارائه دهند، برنامه ۱۰۰ روزه تدوین شده است؛ اکنون ظرفیت اتصال ۳ میلیون خانوار به شبکه ملی اطلاعات و پهنای باند ۲ مگ وجود دارد.

خبرگزاری فارس: برنامه ۱۰۰ روزه وزارت ارتباطات برای دسترسی کاربران به پهنای باند ۲ مگ

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, روز گذشته معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اتصال نخستین گروه کاربران خانگی به شبکه ملی اطلاعات و اتصال ۴۰۰ هزار خانوار به ‌پهنای باند ۲ مگابیت بر ثانیه در مرحله نخست خبر داد.

حکیم جوادی گفت: در مرحله نخست اتصال ۴۰۰ هزار خانوار در سراسر کشور به شبکه ملی اطلاعات و جداسازی اینترنت از اینترانت آغاز شده است.

امروز در پیگیری این برنامه، یک منبع آگاه از برنامه ۱۰۰ روزه وزارت ارتباطات برای دسترسی کاربران خانگی به پهنای باند ۲ مگابیت بر ثانیه خبر داد و گفت: طی برنامه‌ای ظرفیت‌های موجود تمام اپراتورها و شرکت‌های PAP (شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت پر سرعت) که می‌توانند پهنای باند ۲ مگابیت بر ثانیه را دراختیار مردم قرار دهند، شناسایی شده است.

وی گفت: از نتایج این بررسی‌ها جدولی تهیه و برای وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ارسال شد. براساس این جدول می‌شود در قدم نخست ۴۰۰ هزار خانوار را به شبکه ملی اطلاعات و پنهای باند ۲ مگابیت بر ثانیه متصل کرد.

این منبع آگاه تصریح کرد: بخش عمده از ظرفیت موجود پهنای باند در کشور، در شرکت مخابرات ایران است و سپس در شرکت‌های PAP است. طبق آماری که از سوی اپراتورها اعلام شده، هم‌اکنون ظرفیت اتصال ۳ میلیون خانوار به شبکه ملی اطلاعات و پهنای باند ۲ مگابیت برثانیه موجود است.

وی ادامه داد: اما کار باید مرحله به مرحله انجام شود و این بررسی اولیه برای استخراج روش کار برای اتصال به شبکه ملی اطلاعات و پهنای باند ۲ مگابیت بر ثانیه، ظرف ۳ ماه و در برنامه ۱۰۰ روزه بود.

وی یادآور : معادل این برنامه داخل سازمان فناوری اطلاعات نیز برنامه‌ریزی انجام شده و آن سازمان باید معادل این برنامه‌ جلو رود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا