دسته‌بندی نشده

برنامه ۱۰۰ روزه وزیر ارتباطات در پست تشریح شد

  

مدیرعامل شرکت پست از افزایش ظرفیت پست الکترونیک ملی، راه‌اندازی مرکز پست تلفنی در ۹ مرکز استان و توزیع خریدهای اینترنتی ظرف ۷۲ ساعت از طریق پست به عنوان برنامه‌های ۱۰۰ روزه در نظر گرفته شده از سوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای این بخش خبر داد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, محمدحسن کرباسیان، به تشریح جزییات برنامه ۱۰۰ روزه محول شده به شرکت پست از سوی محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پرداخت و پیشرفت این پروژه‌ها را توضیح داد.
وی با بیان اینکه سرویس پست تلفنی ۱۹۳ باید در ۹ مرکز استان بزرگ کشور تا چهارم آذرماه راه‌اندازی شود، افزود: پست تلفنی در تهران، اصفهان، خوزستان، مشهد و تبریز راه‌اندازی شده و به زودی در چهار مرکز استان دیگر مانند شیراز و کرمانشاه نیز راه‌اندازی خواهد شد.
مدیرعامل شرکت پست جمهوری اسلامی ‌ایران، توزیع خریدهای اینترنتی ظرف ۷۲ ساعت را از دیگر برنامه‌های ۱۰۰ روزه برای این بخش عنوان کرد و گفت: تاکنون توزیع کالاهای خریداری شده به صورت آنلاین، حدود پنج روز توسط شرکت پست به طول می‌انجامید اما براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا چهارم آذرماه توزیع کالاهای خریداری شده از فروشگاه‌های اینترنتی در تمامی‌ مراکز استان‌ها توسط پست حداکثر ظرف ۷۲ ساعت صورت می‌گیرد.
وی از ایجاد و راه‌اندازی مرکز تماس شرکت پست -کال سنتر- در استان تهران به عنوان یکی دیگر از برنامه‌های مدنظر خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این کال سنتر، دریافت اطلاعات پستی با تماس با شماره ۸۴۴۷۰۰۰۰ امکان‌پذیر است و مردم می‌توانند از این طریق تمامی‌ نیازهای خود را در زمینه سرویس‌های پستی برطرف کنند که این پروژه حدود ۶۰ درصد پیشرفت داشته و پیش‌بینی می‌شود تا چهارم آذرماه و در موعد مقرر نهایی شود.
کرباسیان توسعه پست الکترونیکی ملی و افزایش ظرفیت آن را از دیگر دستورات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای حوزه پست برشمرد و افزود: گسترش و بازاریابی برای سرویس ایمیل ملی در دستور کار قرار گرفته است.
مدیرعامل شرکت پست با بیان اینکه هم‌اکنون ایمیل ملی پست، حدود ۱۵۰ هزار نفر عضو دارد گفت: قرار است در برنامه ۱۰۰ روزه، سیستم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به این سرویس افزوده شده و ظرفیت این سرویس به دو میلیون نفر برسد. همچنین در حوزه ارایه خدمات و فروش نیز این سرویس باید توسعه یاید.
وی گفت: تمامی ‌پروژه‌های مدنظر شرکت پست، حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت نسبی داشته و پیش‌بینی می‌شود براساس برنامه‌های زمان‌بندی به اهداف مدنظر در این بخش دست یابیم.
براساس این گزارش در پی تدوین برنامه‌های ۱۰۰ روزه رییس دولت برای بهبود امور در حوزه‌های اساسی کشور، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز برنامه ۱۰۰ روزه‌ای برای شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه و زیرمجموعه این وزارتخانه تدوین کرده که با احتساب آغاز بازه زمانی ۱۰۰ روزه از ۲۴ مرداد ماه این پروژه‌ها باید تا چهار آذرماه امسال اجرایی شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا