دسته‌بندی نشده

بزرگترین حمله هکری تاریخ به سایت‌های چینی

دسترسی کاربران اینترنت در چین به علت حملات گسترده هکری دچار مشکل شده است. بخش عمده این مشکلات ناشی از حملات موسوم به DDoS بوده است.

خبرگزاری فارس: بزرگترین حمله هکری تاریخ به سایت‌های چینی

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, در حالی که این حملات بسیاری از دامنه‌های اختصاصی چین موسوم به .cn را دچار اختلال کرده هنوز مشخص نیست چه فرد یا کشوری مسئول طرح ریزی حملات یاد شده است.

در مواردی که حملات مشابه علیه کشورهای غربی و به خصوص آمریکا صورت می‌گیرد رسانه‌های این کشورها به طور گسترده روسیه، چین یا ایران را مسئول حملات یاد شده می‌دانند؛ اما حال که چین هدف حملات هکری قرار گرفته در مورد منشا آن سکوت کرده اند.

این حمله بزرگترین حمله طول تاریخ علیه دامنه های کشوری چین دانسته شده است. اولین دور این حملات، یکشنبه شب به وقت محلی در پکن آغاز شد و سپس دور گسترده‌تری از حملات در ساعت ۴ بامداد سایت های چینی را دچار اختلال کرد. سایت‌های مختل شده به تدریج تا ساعت ۱۰ صبح مجددا در دسترس قرار گرفتند.

مقامات چینی می‌گویند در حال تحقیقات در این زمینه هستند و اقداماتی را برای مقابله با حملات یاد شده آغاز کرده اند. این کشور تاکنون چندین بار هدف حملات تروجان ها و شبکه های بوت نت هم قرار گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا