فیلم

به روز کداک و بلک‌بری نیفتید!

شرکت گارتنر اعلام کرده است شرکت‏‌هایی که نتوانند به موازات پیشرفت‏‌های صورت گرفته در دنیای فناوری تغییر کنند، به جمع شرکت‏‌های ورشکسته و رو به زوالی مثل کداک، بلک‌بری و وانگ خواهند پیوست.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,تحلیل‏گران شرکت پژوهشی گارتنر هشدار داده‏‌اند که شرکت‏‌ها و کسب و کار‌ها باید همگام با پیشرفت‏‌های دنیای آی‌تی حرکت کنند. رشد انفجارگونه داده‏‌ها و اطلاعات، افزایش استفاده از حسگر‌ها در مناطق و اماکن مختلف و فناوری چاپ سه‌بعدی از جمله پیشرفت‏‌هایی مورد اشاره شرکت گارتنر هستند. تحلیل‏گران گارتنر گفته‌‏اند شرکت‏‌هایی که نتوانند خود را با آهنگ پیشرفت این فناوری‏‌ها هماهنگ کنند، به سرنوشت شرکت‌‏هایی مثل کُداک، بلک‌بری و وانگ دچار خواهند شد که نتوانستند نیروهای جدید حاکم بر بازار فناوری را بشناسند. تحلیل‏گران این شرکت همچنین هشدار داده‏‌اند مدیران آی‌تی سازمان‏‌ها که خود را با فناوری‏‌های جدید سازگار نکنند، در ‌‌نهایت به متصدی سیستم‌‏های قدیمی و خارج از رده تبدیل خواهند شد.
برآوردهای این شرکت پژوهشی نشان می‌‏دهد که کسب و کارهای تجاری در سال ۲۰۱۴ حدود ۳/۸ میلیارد دلار در بازارهای آی‌تی هزینه خواهند کرد که این رقم ۳/۶ درصد بیشتر از سال جاری خواهد بود. البته این خبر لزوما برای همه عرضه‌‏کنندگان محصولات و خدمات آی‌تی خوشایند نخواهد بود، چراکه دو سوم از شرکت‏‌هایی که در مطالعه گارتنر شرکت کرده‌‏اند گفته‌‏اند قصد دارند تامین‏‌کنندگان خدمات آی‌تی خود را تا سال ۲۰۱۷ تغییر دهند.
تحلیل‏گران آی‌تی در این کنفرانس پیش‌‏بینی کرده‌‏اند که فناوری تراشه‌‏های حسگر و ابزارهای روبوتیک از جمله مهم‌ترین فناوری‏‌ها در سال‏‌های آینده خواهد بود. براساس گفته آنها، عصرِ آینده عصرِ اقتصاد صنعتی دیجیتالی است و ممکن است بسیاری از شرکت‏‌های مطرحی مثل سیسکو، اوراکل و مایکروسافت که در دنیای آی‌تی امروز پیشتاز هستند، در اقتصاد صنعتی دیجیتالی جدید استیلای خود را از دست بدهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا