فیلم

بیکارها کارت اعتباری می‌گیرند

معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه از اجرای طرح کارت اعتباری مهارت آموزش و شغل‌یابی در کشور خبر داد و گفت‌: پایگاه اطلاعاتی کارجویان و شاغلان ایجاد خواهد شد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,علی‌اکبر لبافی گفت: از جمله مباحث در حال پیگیری در وزارت تعاون کارت اعتباری مهارت‌آموزی و شغل‌یابی است.
وی افزود: این کارت به عنوان بانک اطلاعاتی کاملی از کارجویان بوده که طی چهار مرحله تکمیل می‌شود که مرحله اول مربوط به کارجویان، مرحله دوم همه شاغلان کشور و مرحله سوم و چهارم مربوط به متقاضیانی است که در سال‌های بعد به بازار کار ملحق خواهند شد.
به گفته معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اکنون بانک اطلاعاتی کامل و جامعی در این راستا ایجاد خواهد شد که اطلاعات افراد به صورت شناسنامه‌ای، مهارتی، آموزشی در قالب این کارت تعریف خواهد شد و هر خدماتی که بخواهد استفاده کند در آن ثبت می‌شود.
وی با بیان اینکه مرحله اول این طرح به صورت آزمایشی با کمیته امداد امام خمینی(ره) و کاریابی‌ها اجرا شده است، گفت: بانک عامل این طرح، بانک رفاه کارگران خواهد بود تا در راستای شبکه ملی بازار کار، این برنامه اجرایی شود.
به گفته معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی این کارت‌ها به صورت شناسنامه‌ای الکترونیکی خواهد بود که تمامی موارد فوق را دربرمی‌گیرد.
لبافی در پاسخ به این سوال که آیا اجرای این طرح و ارایه کارت به کارجویان می‌تواند نقشی در حل مشکلات و یا ساماندهی بیکاران را به همراه داشته باشد گفت: دنبال این هستیم که هیچ هزینه‌ای از کارجویان در قبال دریافت این کارت گرفته نشود و این موضوع در راستای اجرای طرح کارورزی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی خواهد بود.
معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: در صورتی که قرار باشد خدماتی حمایتی مالی، بیمه‌ای، آموزشی و مهارتی به کارجویان ارایه شود، قطعا از طریق این کارت صورت خواهد گرفت. در خصوص نقشه توسعه کارآفرینی گفت: این نقشه تهیه و تدوین شده و به کمیسیون اجتماعی دولت برای بررسی ارسال شده است تا در نهایت پس از تایید به مجلس ارایه شود.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا