دسته‌بندی نشده

بی‌توجهی خانواده‌ها به محتوای بازی‌های رایانه‌ای آسیب زاست

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,سعيد رادبازیگر فیلم« دوئل» گفت که خرید بازی‌های رایانه‌ای خارجی از سوی والدین بدون در نظر گرفتن شرایط سنی، خیانت بزرگی است.

دراین خصوص به نقل از معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای،« سعید راد» به تنبل شدن کودکان نسل امروز اشاره کرد و افزود: اگر والدين فرزندان خود را از دوران كودكي به دل طبیعت ببرند ديگر با بازي هاي رايانه اي خانه نشین نخواهند شد، چرا كه در جامعه امروز بازي هاي فيزيكي جايگزين بازي هاي فكري شده است.

بازیگر مجموعه در چشم باد با یادآوری اینکه می توان از بازی های متحرک رایانه ای برای رفع این خلاء استفاده کرد ادامه داد: والدين براي اينكه فرزندان خود را در خانه نگه و مانع بيرون رفتن آنها شوند متوسل به بازي هاي رايانه اي مي شوند بدون آنكه به گروه سني و محتواي آن توجه كنند.

راد با بیان اینکه هر  بازي جذابي، خوب نیست تاکید کرد: بازی های رایانه ای به علت جذاب و هیجانی بودن طرفداران زيادي دارد اما تنها اين عوامل نمي تواند اثرات منفي آن را خنثي كند.

بازیگر باسابقه سینما و تلويزيون یادآور شد: جوانان نسل امروز  از ورزش هاي و بازي هاي همگاني دور شده و تنها يك دستگاه رايانه و چند بازي نيازهايي آنها را تامين مي كند.

راد يادآور شد: کشورهای غربی خود نگران تاثیرات منفی بازی های رایانه ای هستند، بنابراین باید تلاش کنیم تولیدات صنعت گیم کشور استاندارد،جذاب،آموزنده و متناسب سن مخاطب تولید و عرضه شود.

بازیگرفیلم سینمایی گیرنده  یادآور شد: نمایشگاه بازی های رایانه ای باید فرصتی برای فرهنگسازی نسل جوان برای استفاده به اندازه از بازی های رایانه ای باشد و در این رویداد فرهنگی به نسل جوان استفاده از بازی های فیزیکی نیز پیشنهاد شود.

راد به بازي هاي غيراستاندار خارجي اشاره كرد و گفت: بازي هاي رايانه اي خارجي نمونه اي از تلاش غربي ها براي آسيب زدن به افكار عمومي بوده و بازي سازان داخلي مي توانند با آثار خوب خود با این آثار مقابله کنند.

سومین نمایشگاه و جشنواره بازی های رایانه ای تهران، مرداد ماه سالجاری برگزار می شود. 

تهیه وتنظیم:مهدی حیدرپور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا