دسته‌بندی نشده

تازه‌ترین خبرها از مدیرعامل بعدی مایکروسافت

در حالی که شمارش معکوس برای استیو بالمر مدیرعامل فعلی مایکروسافت آغاز شده، گمانه زنی ها در مورد جایگزین وی ادامه دارد.

خبرگزاری فارس: تازه‌ترین خبرها از مدیرعامل بعدی مایکروسافت

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, منابع نزدیک به مایکروسافت معتقدند که مدیر عامل جدید مایکروسافت حتما فردی از خارج این شرکت خواهد بود. البته دو نفر از داخل این شرکت هم به عنوان جایگزینان استیو بالمر مطرح بوده اند. یکی از آنها ساتیا نادلا نام دارد که واحد ابزار و سرورهای مایکروسافت را اداره می کند و دیگری تونی بیتز نام دارد که مدیر عامل اسکایپ بوده است.

با این حال با گذشت زمان احتمال اینکه یکی از این دو نفر بر صندلی استیو بالمر تکیه زند کم شده و صاحب نظران می گویند از آنجا که باید فردی با دیدگاه ها و استراتژی جدید به این شرکت بپیوندد، کاندیداهای خارجی بر دیگران اولویت دارند.

اخبار دیگری که از مایکروسافت به گوش می رسد نشان می دهد که این شرکت قصد واگذاری واحد خدمات آنلاین خود را که تا به حال زیان ۱۱ میلیارد دلاری به بار آورده ندارد. بخش عمده این زیان ناشی از تعداد اندک کاربران موتور جسجتوی بینگ است. زیان دهی بینگ و خدمات وابسته به آن باعث شده تا بسیاری تصور کنند این سرویس ها به یاهو واگذار خواهد شد، اما منابع مطلع می گویند بعید است چنین اتفاقی بیفتد و مایکروسافت درصدد است بینگ را ارتقا دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا