دسته‌بندی نشده

تجاري‌سازي ايده‌هاي نوآورانه در حوزه فناوري اطلاعات

پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران و پژوهشگاه فضاي مجازي در راستای همكاري مشترك در پرورش و تجاري سازي ايده‌هاي نوآورانه در حوزه فناوري اطلاعات تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, به منظور گسترش تعاملات علمي، توسعه همكاري‌ها بين مراكز علمي و پژوهشي، بهره‌مندي از امكانات و توانمندي‌هاي يكديگر و پيشبرد تبادل تجربيات علمي و پژوهشي، تفاهم‌نامه همكاري بين پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران و پژوهشگاه فضاي مجازي به امضا رسید.
همكاري و مشاركت در اجراي طرح‌هاي پژوهشي، مشاوره‌اي و فناورانه مشترك، تبادل اطلاعات علمي و فراهم كردن امكان دسترسي سهل به منابع، نشريات، امكانات آزمايشگاهي و همكاري در زمينه انتشار كتاب و نشريات و ويژه‌نامه‌هاي علمي از جمله موارد این تفاهم‌نامه است.
در همین حال در این تفاهم‌نامه به فراهم كردن زمينه بهره‌برداري از ظرفيت‌هاي علمي طرفين در زمينه مسایل آموزشي و دانشجويي، همكاري در ايجاد مراكز رشد و شركت‌هاي زايشي در زمينه‌هاي مورد علاقه، همكاري در زمينه تصنيف، تاليف و ترجمه متون در حوزه فناوري اطلاعات و تاسيس آزمايشگاه‌هاي تخصصي و ملي مشترك در حوزه‌هاي فعاليت طرفين تاکید شده است.
همكاري مشترك در پرورش و تجاري سازي ايده‌هاي نوآورانه در حوزه فناوري اطلاعات، برنامه‌ريزي و برگزاري دوره‌ها و كارگاه‌هاي آموزشي در موضوعات مورد علاقه طرفين، همكاري مشترك در برگزاري گردهمايي، همايش، ميزگرد، سخنراني و ساير فعاليت‌هاي علمي مشابه و ساير حوزه‌هاي علمي، پژوهشي، آموزشي و فناورانه مورد علاقه طرفين از دیگر مفاد مندرج در این تفاهم‌نامه است.
به منظور اجرا كردن مفاد تفاهم‌نامه نیز قرار است كارگروهي با عضويت مسوولان و پژوهشگاه تشكيل مي‌شود.
مدت اجراي اين تفاهم‌نامه چهار سال خواهد بود و ادامه همكاري، بازنگري، اصلاح و تغيير مفاد تفاهم‌نامه پس از توافق طرفين امكان‌پذير است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا