دسته‌بندی نشده

تجربه‌ای تازه از صدا با سینمای خانگی ۹۷۵۰ سامسونگ

امسال سامسونگ از سیستم سینمای خانگی خود به نام HT-F9750W پرده‌برداری کرد. این سیستم صوتی تصویری، کیفیت برتری از صدا را با بهره‌گیری از آمپلی فایر تیوب خلا و قدرت خروجی ۱۳۳۰ وات ارایه می‌کند.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, به عنوان یک سیستم سینمای خانگی،  HT-F9750W امکانات فراوانی مانند پخش‌کننده بلو-ری و سیستم اشتراک‌گذاری انحصاری سامسونگ با نام Allshare (یکی از پروتکل‌های DLNA) برای پخش فایل‌های چندرسانه‌ای از دستگاه‌های قابل حمل و کامپیوتر دارد که در کنار تمامی ‌این موارد، این دستگاه مجهز به یک پردازنده ویژه قدرتمند برای تبدیل تصاویر ۱۰۸۰p به تصاویر اعجاب‌انگیز ۴K است. به این ترتیب شما می‌توانید در منزل شاهد تصاویری با کیفیت چهار برابر Full HD  باشید.
همچنین این سینمای خانگی تمامی‌ امکانات یک تلویزیون هوشمند از جمله Smart Hub جدید سال ۲۰۱۳ سامسونگ را داراست. ویژگی‌های هوشمند به کار رفته در این سینمای خانگی هیچ تفاوتی با تلویزیون‌های هوشمند ۲۰۱۳ سامسونگ ندارد و این در حالی است که سینمای خانگی‌های سال گذشته سامسونگ، امکانات هوشمند کمتری نسبت به تلویزیون‌های سامسونگ داشتند. به کمک سیستم اشتراک‌گذاری سامسونگ (AllShare) امکان پخش فایل‌های چندرسانه‌ای از دستگاه‌های پشتیبانی‌کننده این فناوری به صورت بی‌سیم روی صفحه بزرگ تلویزیون فراهم می‌آید.
در مورد سیستم صدا‌سازی این دستگاه می‌توان به آمپلی‌فایر تیوب خلا که نوعی آمپلی‌فایر آنالوگ است و تا قبل از استفاده از آن در دستگاه‌های سامسونگ، تنها در سیستم‌های صوتی Hi-Fi که به دلیل قیمت زیادشان تنها در استودیوهای ضبط صدا کاربرد داشته‌اند استفاده می‌شد، اشاره کرد. خصوصیت اصلی این نوع آمپلی فایر که در این مدل سینمای خانگی به عنوان آمپلی فایر اولیه کار می‌کند، شفافیت صدای خروجی است.
 صدای خروجی این نوع آمپلی فایر بسیار گرم و غنی‌تر از صدای خروجی هر نوع آمپلی فایر دیگری است. آنچه که آمپلی فایر تیوب خلا را از بقیه متمایز می‌کند، تحمل عالی ولتاژ و توان‌های بالاست که این مهم از بروز درهم ریختگی صدا در زمانی که موسیقی با صدای بلند پخش می‌شود، جلوگیری
می‌کند.
طراحی نقره‌ای رنگ این دستگاه در کنار ارتفاع بلندتر بلندگو‌ها، هماهنگی در طراحی را با تلویزیون‌های ۲۰۱۳ سامسونگ دارد.
این سینمای خانگی دارای پنج عدد بلندگو و صدای فراگیر ۷/۱کاناله است. دلیل وجود پنج بلندگو به جای هفت بلندگوی معمول در سیستم‌های صوتی ۷/۱ کاناله این است که سامسونگ در این سیستم صوتی، بلندگوهای مخصوص تولید صدای عمودی (صداهایی که از بالای سر یا زیر پا شنیده می‌شوند) را که معمولا به صورت جداگانه هستند، در بدنه بلندگو‌های اصلی قرار داده است. این سیستم صوتی از تکنولوژی انحصاری صدای فراگیرDTS Neo Fusion برای ارایه صدای سه بعدی
بهره می‌برد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا