مدیرعامل هواوی از سهم بازار، کرین ۹۸۰ و میت ۲۰ می گوید

ریچارد یو مدیرعامل گروه تجاری هواوی در یک کنفرانس خبری به سوالاتی در مورد وضعیت کنونی و آینده ی رقابتی این شرکت در بازار گوشی های هوشمند پاسخ داد.

هواوی در هفته ی گذشته، بخش زیادی از تیترها و خبرهای دنیای فناوری را به خود اختصاص داد. یکی از دلایل این اتفاق، گزارش شرکت تحلیلی IDC در مورد تصاحب رتبه ی دوم بزرگترین برند گوشی های تلفن همراه در جهان توسط این شرکت بوده است. البته کارشناسان بازار بسیاری از خبرهای منتشرشده را از روی احساسات می دانند. در واقع تیتر «هواوی، اپل را شکست داد» برای همه جذاب بود و موجب گسترش اخبار پیرامونی می شود.

گزارش IDC بر مبنای تعداد محصولات ارسال شده توسط این شرکت در سه ماهه ی دوم سال ۲۰۱۸ بوده است. اپل همیشه در این دوره ی زمانی کاهش فروش در گوشی موبایل همراه را تجربه کرده است؛ چرا که از عرضه ی آخرین محصول معرفی شده توسط آنها بیش از ۶ ماه گذشته است.

با توجه به این که Apple در این دوره ی زمانی هیچ گوشی جدیدی معرفی نکرده و هواوی، تعدادی پرچمدار به همراه چند گوشی میان رده را به بازار عرضه کرده است، شکست دادن آمریکایی ها توسط غول چینی، چندان دور از انتظار نبود.

حتی ریچارد یو، مدیرعامل گروه تجاری هواوی نیز در کنفرانس خبری خود به این نکته اشاره کرده است. او در این کنفرانس به خبرنگاران گفت که اپل به احتمال زیاد در فصل آخر سال جاری بار دیگر جایگاه خود را پس خواهد گرفت. یو دلیل این پیش بینی را نیز عرضه ی ۳ گوشی جدید توسط اپل عنوان کرد.


Loading...